فیلم آموزشی
آزمون استخدامی
فیلم آموزشی
کارنامه قبول شدگان
بسته طلایی کنکور هنرستان
پیک آخر
فیلم های آماده فروش هنرستان
مصاحبه با رتبه های برتر کنکور الکتروتکنیک
آثار برگزیده هنرجویان
گالری تصاویر
معرفی هنرستان ها
معرفی دانشگاه ها
گالری تصاویر
فیلم آموزشی
رتبه 1 کنکور الکتروتکنیک

مطالب برگزیده

سوالات کنکور هنرستان

آزمون استخدامی آموزش پرورش

سازمان آموزش و پرورش یکی از سازمان های بزرگ کشور است که علاقه مندان خود را دارد و همه سالی افراد بسیاری علاقه مند هستند که پس از به پایان رساندن دوران تحصیل خود در این سازمان به فعالیت بپردزاند و شغل معلمی را انتخاب می کنند. یکی از راه های ورود به سازمان آموزش و پرورش و فعالیت در این سازمان از طریق آزمون استخدامی است که همه ساله در کشور ما در زمان مشخصی برگزاری می شود. سازمان آموزش پرورش برای تأمین نیروی انسانی خود در زمینه تدریس نیاز به افراد با تجربه در این زمینه دارد که از طریق پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی این افراد را تأمین می کند. افراد متقاضی می توانند در صورت داشتن شرایط ذکر شده در آزمون شرکت کرده و پس از پذیرفته شدن در آزمون در این سازمان مشغول به کار شوند.

آزمون استخدامی آموزش پرورش

در حال حاضر به علت اینکه با کمبود نیروی معلم های با تجربه و کارآمد روبه رو هستیم سازمان آموزش و پرورش برای اینکه بتواند کمبود نیروی خود را جبران کند اقدام به برگزاری آزمون استخدامی در سطح کشور می کند. به این ترتیب بستری برای علاقه مندان به رشته معلمی فراهم می شود تا بتوانید در این شغل فعالیت داشته باشند. زیرا این رشته علاقه مندان بسیار زیادی را به خود اختصاص داده است. نحوه برگزاری و زمان دقیق آزمون استخدامی آموزش پرورش و شرایط شرکت در این آزمون و تمامی مطالبی و اطلاعاتی که در زمینه شرکت در آزمون به آن نیاز دارید  در سایت سازمان سنجش کشور اعلام می شود و می توانید با مراجعه به این سایت نسبت به ثبت نام خود و تکمیل کردن اطلاعات خود اقدام بفرمایید.

شرایط ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش پرورش 

شرایط عمومی آزمون استخدامی آموزش و پرورش :

big circle داشتن تابعیت ایرانی

big circle اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

big circle انجام خدمات دوره ضرورت یا معافیت قانونی برای مردان

big circle داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی لازم برای انجامی کارهای مشخص شده

big circle عدم اعتیاد به مواد مخدر و دخانیات

big circle نداشتن سابقه جزایی

big circle عدم وجود هرگونه ممنوعیت استخدام در دستگاه های اجرایی توسط آراء مراجع قضایی

big circle کسانی که استخدام می شوند نباید جزء نیروهای بازخرید خدمت دستگاه های اجرایی و همچنین بازنشسته باشند

big circle به استناد ماده 94 قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده واحده قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل و پست سازمانی، کارکنانی که تصدی یکی از پست های سازمانی را يكي از پستهاي سازماني در هر يك از دستگاههاي اجرايي را به صورت رسمي يا پيماني دارا ميباشند، پس از پذيرفته شدن در امتحان مشترك فراگير در زمان استخدام، نبايد جزء مستخدمين رسمي يا پيمانی ساير دستگاههای اجرايی باشند.

big circle داشتن حداقل بيست (20) سال تمام و حداكثر بيست و پنج (25) سال برای دارندگان مدارك تحصيلی ديپلم، حداكثر سی سال (30) برای دارندگان مدارك تحصيلی فوق ديپلم، حداكثر سی و پنج (35) سال برای دارندگان مدارك تحصيلی ليسانس، حداكثر چهل (40 (سال برای دارندگان مدارك تحصيلی فوق ليسانس و حداكثر چهل پنج (45) سال برای دارندگان مدارك تحصيلی دكتری

آزمون استخدامی آموزش و پرورش

چه کسانی از معافیت شرط سنی در استخدام آموزش پرورش برخوردارند؟

در اینجا لازم است که ذکر کنیم که کسانی که شرایط زیر را دارند از قانون اصلاح حداکثر سن داوطلب در این سازمان معاف هستند. البته لازم است که بتوانید مدارک لازم را ارائه دهید.

 کلیه جانبازان، آزادگان، فرزندان و همسران شهدا، جانبازان بیست و پنج درصد به بالا و فرزندان و همسر آزادگان که ۱۲ ماه و بالا تر، سابقه اسارت دارند،
رزمندگانی که شش ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه داشته باشند.
خانواده معظم شهدا تا میزان ۵ سال، از معافیت برخوردارند. منظور از خانواده، صرفا: پدر، مادر، خواهر و برادر است و اقوام شهید را شامل نمی شود. یعنی اگر پسر برادر شهید هستید، از معافیت سنی برخوردار نخواهید بود.
مدت زمانی که در خدمت مقدس سربازی (مدت ضرورت ۱۸ تا ۲۴ ماهه) مشغول بودید، به حداکثر سن شما اضافه می شود. یعنی اگر کارشناسی ارشد دارید و ۴۲ سال سن، اما ۲ سال خدمت ضرورت دارید، مازاد سنی شما قابل قبول است.
اگر در شرکت ها و سازمان های دولتی که از بودجه عمومی استفاده می کنید، به صورت غیر رسمی و تمام وقت مشغول به کار شده اید، این مدت اشتغال، از شرط سنی شما کم می شود. یعنی اگر مدرک دکتری دارید و سن شما ۴۹ سال است و ۴ سال سابقه خدمت غیر رسمی در مراکز دولتی دارید، ۴ سال مازاد سنی شما، قابل قبول خواهد بود.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام آزمون استخدامی آموزش پرورش

داوطلبان برای شرکت در این  آزمون باید کارت اعتباری را به صورت اینترنتی تهیه کنند که پس از پرداخت مبلغ و تهیه کارت کد رهگیری دریافت می کنید و در آن زمان می توانید نسبت به ثبت نام اقدام نمایید. پس از دریافت کارت اعتباری ثبت نام داوطلب به یک عکس نیاز دارد که شرایط عکس باید به این صورت باشد که در سال جاری گرفته شده باشد، تمام رخ و زمینه روشن باشد، عکس خانم ها با حجاب کامل باشد، فاقد هرگونه جای مهر و منگنه یا لکه باشد، عکس باید دارای کیفیت مناسب باشد و سایز آن 300*200 یا 400*300 پیکسل باشد و حجم آن نباید از 70 کیلوبایت کمتر باشد.

آزمون استخدامی آموزش و پرورش
زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش پرورش

زمان انجام این آزمون همه ساله از طریق سازمان سنجش اعلام می شود. این آزمون در سال 99  از تاریخ 20 شهریور ماه 99 آغاز شد و تا تاریخ 29 شهریور ماه ادامه پیدا کرد تا متقاضیان به راحتی بتوانند ثبت نام خود را انجام دهند و با مشکل مواجه نشوند. از آنجایی که زمان ثبت نام از طریق سازمان سنجش قابل تمدید نمی باشد لذا داوطلبان باید در تاریخ تعیین شده به سازمان سنجش مراجعه کرده و ثبت نام خود را انجام دهند. برای ثبت نام و دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به دفترچه آزمون استخدامی مراجعه فرمایید.

دفترچه آزمون استخدامی
منابع دروس عمومی آزمون استخدامی آموزش پرورش

امتحان این آزمون از دروس عمومی و تخصصی هر رشته برگزاری می شود. یعنی داوطلب دو دفترچه دارد، یکی دفترچه دروس عموی و یکی دفترچه دروس تخصصی. در این قسمت می خواهیم به دروس عمومی آزمون استخدامی آموزش و پرورش بپردازیم و منابع مهم و کاربردی برای دروس عمومی را خدمت شما معرفی کنیم.

دروس عمومی آزمون استخدامی

کتاب دروس عمومی آزمون استخدامی شامل تمامی دروسی است که در این آزمون از داوطلبین امتحان گرفته می شود. یک کتاب جامع و کاربردی که قبولی شما را در امتحان تضمین خواهد کرد و شامل سوالات آزمون استخدامی سال های گذشته نیز می باشد که شما را با نحوه طرح کردن سوال آشنا می کند و با نمونه سوال های آزمون شما را آشنا می کند. دروس عمومی آزمون شامل دروس زیر می باشد :

big circle ریاضی big circle آمار مقدماتی big circle فناوری اطلاعات و مهارت های هفتگانه ICDL big circle زبان و ادبیات فارسی و آیین نگارش big circle معارف اسلامی big circle هوش و توانمندی های عمومی big circle زبان انگلیسی- عمومی big circle اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و قانون اساسی

حذف شرط معدل از ضوابط استخدام آموزش پرورش

هیأت عمومی دیوان عدالت اداری با ابطال مصوبه مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش، شرط داشتن معدل کل 15 در دوره متوسطه برای داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی را ابطال کرد.
به گزارش خبرنگار قضایی ایرنا، در بند سوم شیوه نامه مصاحبه اختصاصی داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی ، داشتن حداقل معدل کل 15 در دوره متوسطه دوم جزو یکی از شرایط و ضوابط اختصاصی ذکر شده و در تبصره آن آمده است: حداکثر معدل کل، تحت هر شرایطی تغییر نخواهد داشت.
همچنین در شق سوم از بند (ب) شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو معلم در رشته‌های تحصیلی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی درج شده در دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال های 1396، داشتن حداقل معدل کل 15 در دوره متوسطه دوم عنوان و تاکید شده است: حداقل سن ورود به دانشگاه و حداقل معدل کل، تحت هیچ شرایطی تغییر نخواهند داشت.
در شق سوم از بند (ج) شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو معلم در دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی درج شده در دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال 1398 هم داشتن حداقل معدل کل 15 در دوره متوسطه دوم مورد تاکید قرار گرفته است.
به دنبال شکایت یکی از داوطلبان استخدام در آموزش و پرورش، هیأت عمومی دیوان عدالت اداری موضوع را در دستور کار قرار داد و پس از تبادل لایحه بین طرفین دعوا با اکثریت آراء مبادرت به صدور حکم کرد.
در حکم هیأت عمومی دیوان عدالت اداری آمده است: نظر به اینکه مطابق بندهای ذیل ماده 6 قانون تشکیل شورای عالی آموزش و پرورش تصویب مقررات و اصول لازم برای گزینش تخصصی و تربیت و استخدام معلمان، بررسی و تصویب طرح‌های توسعه در مراحل و رشته‌های مختلف تحصیلی براساس احتیاجات نیروی انسانی با توجه به امکانات کشور، برعهده شورای عالی آموزش و پرورش نهاده شده است.
در ادامه حکم دیوان عدالت اداری تاکید شده است: از طرفی در مواد 42 به بعد قانون مدیریت خدمات کشوری، شرایط لازم برای استخدام اعلام شده است و حکم مقرر در ماده 43 قانون اخیرالذکر نیز ناظر به تایید شرایطی است که در قوانین قبلی برای استخدام در دستگاه های اجرایی پیش بینی شده باشد، در صورتی که دلیلی بر وجود شرط داشتن حداقل معدل کل 15 در دوره متوسطه در گذشته ارائه نشده است و ضوابط مورد شکایت اول اینکه موجب توسعه شرایط استخدام به شرح مقرر در قانون مدیریت خدمات کشوری است و دوم، موجب تحدید امتیازات قانونی اعمال سهمیه استخدامی برای ایثارگران از جمله ماده 21 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و ماده 90 قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران است همچنین با توجه به قانون تشکیل شورای عالی آموزش و پرورش مصوب سال 1365 تصویب موارد شکایت، خارج از حدود اختیار مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش است.
در پایان این حکم آمده است: در نتیجه بند 3 شیوه نامه مصاحبه اختصاصی داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی مصوب مرکز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی 1398-1397 و ضوابط مورد شکایت از دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون‌های سراسری سال های 1397 و1398 به شرح یاد شده در گردش کار در افزایش و تعیین معدل 15 در دوره متوسطه به لحاظ مغایرت با قانون و خروج از حدود اختیارات با استناد به بند یک ماده 12 و مواد 88 و 13 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال1392 از تاریخ تصویب ابطال می‌شود.

زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش پرورش

نتایج اولیه این آزمون همه ساله حدودا 1 الی 1 ماه و نیم پس از برگزاری این آزمون اعلام می شود. داوطلبان می توانند با ورود به سایت سازمان سنجش و وارد کردن اطلاعات خود نتیجه آزمون کتبی خود را ببینند. سپس پس از برگزاری مرحله دوم آزمون استخدام یعنی مصاحبه علمی، تخصصی و عقیدتی داوطلبان می توانند در این دوره منتظر اعلام نهایی آزمون استخدامی خود باشند و از پذیرش یا عدم پذیرش خود مطلع شوند.

اعلام نتایج آزمون استخدامی

با آرزوی موفقیت و سربلندی برای تمامی داوطلبین عزیز، از همراهی شما سپاسگزاریم.

نظرات

ارسال دیدگاه(نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.)

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها