فیلم آموزشی
آزمون استخدامی
فیلم آموزشی
کارنامه قبول شدگان
بسته طلایی کنکور هنرستان
پیک آخر
فیلم های آماده فروش هنرستان
مصاحبه با رتبه های برتر کنکور الکتروتکنیک
آثار برگزیده هنرجویان
گالری تصاویر
معرفی هنرستان ها
معرفی دانشگاه ها
گالری تصاویر
فیلم آموزشی
رتبه 1 کنکور الکتروتکنیک

مطالب برگزیده

سوالات کنکور هنرستان

ادامه تحصیل هنرستان

1
توضیحات

در این ویدئوی آموزشی توضیحات مهندس مصطفی حقمرادی نیا سرگروه رشته الکتروتکنیک آموزش و پرورش استان همدان را رابطه با تفاوت هنرستان و دبیرستان، هدف از هنرستان و کاردانش، هدایت تحصیلی، ادامه تحصیل در هنرستان، کنکور هنرستان و رشته های دارای کنکور می بینیم. در این ویدئوی آموزشی هرآنچه در رابطه با هنرستان و رشته های هنرستان و ادامه تحصیل نیاز دارید خواهید آموخت.

ادامه تحصیل هنرستان
برای مشاهده کلیک کنید
58 دقیقه
جزئیات
نظرات کاربران

ادامه تحصیل در هنرستان

مسیر تحصیل بعد از پایه نهم به دهم بسیار مهم میباشد.در این مرحله مهمترین بخش انتخاب رشته میباشد،در واقع بعد از گذراند پایه نهم دو مسیر اصلی وجود دارد که در دو حوزه هنرستان و دبیرستان میباشد.اما در این بخش فقط در رابطه با حوزه هنرستان یا شاخه فنی حرفه‌ای میپردازیم. اما هدف از تحصیل در شاخه فنی حرفه‌ای چیست؟

هدف اصلی ادامه تحصیل در هنرستان فراگیری مهارت های عملی و تخصصی در کنار یادگیری دانش علمی میباشد که به یک دانش آموز کمک زیادی میکند تا بتواند در بازار کار به راحتی فعالیت داشته باشد و استخدام شود.در واقع ایجاد سیاست هنرستان و شاخه فی و حرفه ای در سازمان آموزش و پرورش،تربیت و آموزش تکنسین های ماهر و با دانش علمی بالا برای راهیابی دربازار کار میباشد.

کارگاه مهارت آموزی

همانطور که در قسمت بالا به مسیر فنی و حرفه‌ای اشاره شد این شاخه برای مهارت آموزی در کنار دانش علمی به وجود آمده است.و دانش آموز بعد از فارغ التحصیل شدن در رشته مورد نظر خود و گرفتن مدرک دیپلم میتواند وارد بازار کار شود که البته میتواند بعد از دریافت مدرک به تحصیل ادامه دهد که البته مسیرهای مختلفی وجود دارد برای ادامه تحصیل برای رشته های فنی.

هدف اصلی شاخه فنی و حرفه‌ای در واقع میتوان گفت که بیشتر مهارت آموزی میباشد و تفاوت آن با شاخه دبیرستان (نظری) در این است که در شاخه هنرستان دانش آموز بیشتر مهارت کسب میکند اما در شاخه دبیرستان بیشتر دانش کسب میکند و این تفاوت اصلی بین هنرستان و دبیرستان میباشد.

هنرستانی ها

با توجه به این که در این بخش به شاخه فنی و حرفه ای پرداخته میشود میتوان گفت که نظام علوم مهندسی از دو طریق صورت میگیرد طریقه اول از مسیر رشته های ریاضی فیزیک و طریقه دوم از مسیر هنرستان میباشد.در واقع رشته های فنی و حرفه‌ای در مقاطع بالاتر منجر به علوم مهندسی میشوند.که این رشته ها به صورت کلی در هنرستان وجود دارد و بعد از گذراند هر مقطع در هر رشته ای میتواند وارد رشته های علوم مهندسی شوند و به گرایش های تخصصی تر بپردازند و تحصیل کنند.

راه‌های ادامه تحصیل بعد از اخذ مدرک دیپلم

راه های زیادی بعد از اخذ مدرک دیپلم وجود دارد که میتوان آنها را از طریق دانشگاه ها به دوبخش تقسیم کرد بخش اول دانشگاه های نظری بخش دوم دانشگاه های فنی و حرفه‌‌ای میباشد.در بخش دوم که دانشگاه های فنی و حرفه ای وجود دارند باید بدانید که یکسری از رشته ها برای جذب دانشجو در دانشگاه های فنی و حرفه ای به همراه کنکور میباشند و یکسری بدون کنکور و شرط معدل میباشند.

رشته های که دارای کنکور میباشند شامل رشته های مانند: معماری ، الکتروتکنیک ، مکانیک خودرو ، تاسیسات ، تربیت بدنی ، حسابداری ، شبکه و نرم افزار رایانه ، صنایع غذایی ، گرافیک است.

دانشگاه امیرکبیر

دانشگاه‌های نظری

دانشگاه فنی و حرفه ای

دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای

تعداد رشته های موجود در هنرستان‌های کارودانش بیش از 170 رشته میباشد که برای ورود به دانشگاه زیر گروه یکی از چهل رشته فنی و حرفه‌ای خواهند شد.اما نکته‌ی که باید فارغ التحصیلان شاخه کارودانش بدانند این هستش که در صورت شرکت در کنکور فنی و حرفه‌ای باید برای آمادگی آزمون از کتاب های درسی فنی و حرفه ای استفاده کنید.

برچسب ها

  روزبه یگانه روزبه یگانه پشتیبان فنی سایت
  0 0 رای ها
  امتیازدهی به مقاله
  اشتراک در
  اطلاع از
  1 دیدگاه
  تازه‌ترین
  قدیمی‌ترین بیشترین رأی
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها
  زهرا فرهادی
  1 سال قبل

  خیلی اطلاعات خوبی ارائه کردند،تشکر میکنم