فیلم آموزشی
آزمون استخدامی
مصاحبه با رتبه های برتر کنکور الکتروتکنیک
فیلم های آماده فروش هنرستان
فیلم آموزشی
کارنامه قبول شدگان
پیک آخر
آثار برگزیده هنرجویان
گالری تصاویر
معرفی هنرستان ها
معرفی دانشگاه ها
گالری تصاویر
فیلم آموزشی

مطالب برگزیده

دروس عمومی آزمون استخدامی

معرفی منابع عمومی آزمون استخدامی :

در این صفحه به صورت مختصر به معرفی منابع دروس عمومی آزمون استخدامی میپردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق لینک های قرار گرفته در زیر هر درس اطلاعات بیشتری در رابطه با درس مورد نظر بدست آورید.

اهمیت انتخاب درست منابع عمومی آزمون استخدامی

طبق مصوبه سازمان امور اداری و استخدامی در تمامی آزمون های استخدامی هفت درس عمومی معین داریم. به همین دلیل کسانی که میخواهند خود را برای آزمون استخدامی آماده کنند میتوانند حتی قبل از صدور دفترچه آزمون مطالعه ی این دروس را آغاز نمایند و مطمئن باشند زمان و انرژی که برای این دروس اختصاص میدهند هدر نخواهد رفت.

نکته بعدی که اهمیت بسیاری دارد این است که برای قبولی در آزمون استخدامی رقابت جدی در نمرات دروس عمومی وجود دارد و افراد برتر در آزمون استخدامی معمولا نمرات بالایی در این دروس کسب میکنند. به این ترتیب اگر در دروس عمومی خیلی خوب ظاهر نشوید شانس موفقیتتان تا حد زیادی کاهش پیدا خواهد کرد.

حال با توجه به اهمیت بسیار زیادی که دروس عمومی در موفقیت در آزمون های استخدامی دارند سوالی پیش می آید: از کدام منابع برای آمادگی در دروس عمومی آزمون استخدامی استفاده کنیم ؟

کتاب های متعددی در این زمینه تا کنون منتشر شده اند که هر کدام دارای نقاط قوت و ضعف میباشند. برای این که بتوانیم بین این کتاب ها بهترین منبع را انتخاب کنیم باید به چند نکته توجه داشته باشیم . نکته اول این است که آن منبع تمامی مباحث دروس عمومی آزمون استخدامی را در خود داشته باشد. نکته دوم این است که حجم مطالب آن منابع در حد لازم و کافی باشند به عبارتی دیگر مطالب گسترده و وسیع نباشند به طوری که مطالعه و تسلط بر آنها ناممکن شود و از سوی دیگر مطالب ناقص نباشند به طوری که نکات تستی را از دست بدهید.

مسئله بعدی که اهمیت دارد، نحوه تنظیم و سازمان دهی مطالب درون کتاب است. در برخی از کتاب ها مطالب و مباحث نظم مشخصی ندارند و دچار آشفتگی هستند و به این ترتیب مطالعه و تسلط بر آنها مشکل است.

انتشارات چهارخونه جهت ارائه منابعی قابل اتکا و مطمئن، اقدام به انتشار دو جلد کتاب در زمینه دروس عمومی نموده است که یکی از آنها شامل درسنامه ها و مطالب دروس عمومی به صورت تشریحی میباشد و کتاب دوم نیز شامل بر تست های دروس عمومی در آزمون های استخدامی ادوار گذاشته، به علاوه ی تست های تالیفی استاندارد است.

این دو کتاب توسط اساتید مطرح در دروس عمومی آزمون استخدامی تالیف شده اند و در نگارش کتاب تلاش شده است تا تمامی مطالب و مباحث مورد سوال در آزمون استخدامی به شکلی منظم و خوانا ارائه شوند تا شما داوطلبان گرامی بتوانید با صرف زمانی نه چندان زیاد بر مطالب تسلط پیدا کرده و تست های آزمون های ادوار گذشته را برای تمرین در اختیار داشته باشید.

مواد آزمون عمومی

مواد درسی که در آزمون عمومی مطرح می شود شامل دروس : 

برای بررسی و کسب اطلاعات بیشتر از مباحث دقیق درس ریاضی آزمون استخدامی لطفا به لینک زیر مراجعه فرمایید

درس ریاضی آزمون استخدامی

درس آمار مقدماتی آزمون استخدامی

تست های آمار مقدماتی در آزمون استخدامی بخشی از تست های درس ریاضی و آمار مقدماتی را تشکیل میدهند.مباحث این درس شامل بر هشت مورد میباشد که به شرح زیر است :

1- مفاهیم اساسی

2- گروه بندی و پردازش داده های آماری

3- مشخص کننده های مرکزی تمایل به مرکز

4- مشخصه های پراکندگی

5- توزیع صفت متغیر کیفی

6- آنالیز ترکیبی و احتمال

7- همبستگی و ضریب همبستگی

8- سری های زمانی و اعداد شاخص

مباحث آمار مقدماتی در کتاب آموزش نکته به نکته دروس عمومی آزمون استخدامی به تفصیل آموزش داده شده اند و شما در این کتاب میتوانید تمامی این مباحث را  به صورت نکته به نکته بیاموزید. تست های درس آمار مقدماتی در ادوار گذشته نیز در کتاب مجموعه سوالات طبقه بندی شده دروس عمومی آزمون استخدامی همراه با پاسخ تشریحی ارائه شده اند. در این کتاب علاوه بر تست های سال های گذشته آزمون استخدامی تعدادی تست تالیفی استاندارد نیز برای تمرین بیشتر شما تالیف شده است که برای این تست های تالیفی نیز پاسخ تشریحی ارائه شده است.

بعلاوه جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد درس آمار مقدماتی میتوانید اینجا کلیک کنید.

درس فناوری اطلاعات و مهارت های هفتگانه I.C.D.L آزمون استخدامی

تست های درس فناوری اطالاعات و مهارت های هفتگانه I.C.D.L در آزمون استخدامی یکی دیگر از چالش هایی است که داوطلبان آزمون استخدامی با آن مواجه میشوند.  مباحث این درس شامل بر هفت مورد میباشد که به شرح زیر است :

1- مفاهیم و مبانی رایانه

2- سیستم عامل (Windows)

3- واژه پرداز (Word)

4- صفحه گسترده (Excel)

5- ارائه مطلب (PowerPoint)

6- مفاهیم ارتباطات (Internet)

7- بانک اطلاعاتی (Access)

مبحث فناوری اطلاعات و مهارت های هفتگانه I.C.D.L در کتاب آموزش نکته به نکته دروس عمومی آزمون استخدامی به تفصیل آموزش داده شده اند و شما در این کتاب میتوانید تمامی این مباحث را  به صورت نکته به نکته بیاموزید. تست های درس فناوری اطلاعات و مهارت های هفتگانه I.C.D.L در ادوار گذشته در کتاب مجموعه سوالات طبقه بندی شده دروس عمومی آزمون استخدامی همراه با پاسخ تشریحی ارائه شده‌اند. در این کتاب علاوه بر تست های سال های گذشته آزمون استخدامی تعدادی تست تالیفی استاندارد نیز برای تمرین بیشتر شما تالیف شده است که برای این تست های تالیفی نیز پاسخ تشریحی ارائه شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مبحث فناوری اطلاعات در آزمون استخدامی اینجا کلیک کنید.

درس زبان و ادبیات فارسی و آیین نگارش آزمون استخدامی

با توجه به گستردگی درس زبان و ادبیات فارسی و آیین نگارش، خوشبختانه از این درس در آزمون استخدامی سوالاتی ساده طراحی میشود و با این حال نباید از اهمیت این درس غافل شد. مباحث این درس شامل بر هفت مورد میباشد که به شرح زیر است:

1- انواع شعر و آرایه های ادبی

2- لغات و اصطلاحات

3- درک مطلب (تناسب معنایی)

4- املاء

5- زبان فارسی

6- آیین نگارش

7- تاریخ ادبیات

مبحث زبان و ادبیات فارسی و آیین نگارشی در کتاب آموزش نکته به نکته دروس عمومی آزمون استخدامی به تفصیل آموزش داده شده اند و شما در این کتاب میتوانید تمامی این مباحث را  به صورت نکته به نکته بیاموزید. تست های درس زبان و ادبیات فارسی و آیین نگارشی در ادوار گذشته در کتاب مجموعه سوالات طبقه بندی شده دروس عمومی آزمون استخدامی همراه با پاسخ تشریحی ارائه شده‌اند. در این کتاب علاوه بر تست های سال های گذشته آزمون استخدامی تعدادی تست تالیفی استاندارد نیز برای تمرین بیشتر شما تالیف شده است که برای این تست های تالیفی نیز پاسخ تشریحی ارائه شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد درس ادبیات فارسی میتوانید اینجا کلیک کنید.

درس معارف اسلامی آزمون استخدامی

درس معارف اسلامی با توجه به سادگی آن در آزمون استخدامی به قبولی شما کمک زیادی خواهد کرد. بنابراین از مطالعه و تست زنی این درس نمیتوان غافل شد. مباحث این درس شامل بر هفت مورد میباشد که به شرح زیر است :

1- انسان و ایمان

2- وجود خدا

3- صفات خدا

4- مسئله شر

5- توحید و شرک

6- معاد و جاودانگی

7- مفاهیم کلی دین و زندگی

مبحث معارف اسلامی در کتاب آموزش نکته به نکته دروس عمومی آزمون استخدامی به تفصیل آموزش داده شده‌اند و شما در این کتاب میتوانید تمامی این مباحث را  به صورت نکته به نکته بیاموزید. تست های درس معارف اسلامی در ادوار گذشته در کتاب مجموعه سوالات طبقه بندی شده دروس عمومی آزمون استخدامی همراه با پاسخ تشریحی ارائه شده‌اند. در این کتاب علاوه بر تست های سال های گذشته آزمون استخدامی تعدادی تست تالیفی استاندارد نیز برای تمرین بیشتر شما تالیف شده است که برای این تست های تالیفی نیز پاسخ تشریحی ارائه شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد درس معارف اسلامی در آزمون استخدامی اینجا کلیک کنید.

درس هوش و توانمندی های عمومی آزمون استخدامی

این درس با توجه به محتوای آن ارتباط زیادی با درس ریاضی دارد. البته داوطلبان آزمون استخدامی باید توجه کنند که فقط با خواندن درس ریاضی نمیتوان تست های درس هوش و توانمندی های عمومی را حل کرد. مباحث این درس شامل بر سه مورد میباشد که به شرح زیر است :

1- هوش ریاضی ـ منطقی

2- هوش کلامی ـ ادبی

3- هوش تصویری

مبحث هوش و توانمندی های عمومی در کتاب آموزش نکته به نکته دروس عمومی آزمون استخدامی به تفصیل آموزش داده شده اند و شما در این کتاب میتوانید تمامی این مباحث را  به صورت نکته به نکته بیاموزید. تست های درس هوش و توانمندی های عمومی در ادوار گذشته در کتاب مجموعه سوالات طبقه بندی شده دروس عمومی آزمون استخدامی همراه با پاسخ تشریحی ارائه شده‌اند. در این کتاب علاوه بر تست های سال های گذشته آزمون استخدامی تعدادی تست تالیفی استاندارد نیز برای تمرین بیشتر شما تالیف شده است که برای این تست های تالیفی نیز پاسخ تشریحی ارائه شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سوالات هوش و توانمندی های عمومی اینجا کلیک کنید.

درس زبان انگلیسی عمومی آزمون استخدامی

و اما درس زبان انگلیسی که اهمیت بسزایی در آزمون های استخدامی دارد و تسلط بالای در این درس نیاز است تا بتوانید در آزمون استخدامی این درس مهم را به راحتی پشت سر بگذارید. مباحث این درس شامل بر سه مورد مباشد که اگر بخواهیم به صورت علمی تر آن را توضیح دهیم این درس شامل بر سوالات گرامر ، سوالات لغت محور ، سوالات درک مطلب میباشد. در کتاب آموزش نکته به نکته دروس عمومی آزمون استخدامی مباحث به شرح زیر است :

1- دستور زبان

1- واژگان

1- درک مطلب

مبحث زبان انگلیسی عمومی در کتاب آموزش نکته به نکته دروس عمومی آزمون استخدامی به تفصیل آموزش داده شده اند و شما در این کتاب میتوانید تمامی این مباحث را  به صورت نکته به نکته بیاموزید. بعلاوه برای تسلط بر لغات پر تکرار در سوالات درک مطلب و سوالات لغت محور می توانید از کتاب لغات ضروری آزمون استخدامی استفاده کنید. تست های درس زبان انگلیسی عمومی در ادوار گذشته در کتاب مجموعه سوالات طبقه بندی شده دروس عمومی آزمون استخدامی همراه با پاسخ تشریحی ارائه شده اند در این کتاب علاوه بر تست های سال های گذشته آزمون استخدامی تعدادی تست تالیفی استاندارد نیز برای تمرین بیشتر شما تالیف شده است که برای این تست های تالیفی نیز پاسخ تشریحی ارائه شده است. همانطور که شاره شد، انتشارات چهارخونه باتوجه به اهمیت این درس در آزمون استخدامی برای این درس کتابی تالیف کرده است تحت عنوان لغات ضروری زبان انگلیسی آزمون استخدامی که به شما داوطلبان عزیز کمک زیادی در یادگیری این درس خواهد کرد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد درس زبان انگلیسی در آزمون استخدامی اینجا کلیک کنید.

درس اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و قانون اساسی آزمون استخدامی

با توجه به سبک سوالات آزمون استخدامی  این درس از اهمیت زیادی برخوردار است و در عین حال  سوالات بسیار ساده‌ای از این مبحث در آزمون استخدامی طراحی میشود. بنابراین با خواندن موارد زیر میتوان این درس را در آزمون استخدامی پشت سر گذاشت. مباحث این درس شامل بر سه مورد میباشد که به شرح زیر است :

1- اطلاعات عمومی

2- دانش اجتماعی

3- قانون اساسی

مبحث اطلاعات عمومی،دانش اجتماعی و قانون اساسی در کتاب آموزش نکته به نکته دروس عمومی آزمون استخدامی به تفصیل آموزش داده شده اند و شما در این کتاب میتوانید تمامی این مباحث را  به صورت نکته به نکته بیاموزید. تست‌های درس اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و قانون اساسی در ادوار گذشته در کتاب مجموعه سوالات طبقه بندی شده دروس عمومی آزمون استخدامی همراه با پاسخ تشریحی ارائه شده اند در این کتاب علاوه بر تست های سال های گذشته آزمون استخدامی تعدادی تست تالیفی استاندارد نیز برای تمرین بیشتر شما تالیف شده است که برای این تست های تالیفی نیز پاسخ تشریحی ارائه شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مبحث اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده نمونه سوالات دروس عمومی آزمون استخدامی لطفا به روی هر کدام از این آیکون ها کلیک کنید و تست های هر درس را مشاهده نمایید

شما  داوطلبان محترم آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور میتوایند برای رشد سطح علمی خود در دروس عمومی آزمون استخدامی از کتاب مجموعه سوالات طبقه بندی شده دروس عمومی آزمون استخدامی و  کتاب آموزش نکته به نکته دروس عمومی آزمون استخدامی استفاده کنید که به شما کمک زیادی در آمادگی آزمون پیش روی خود خواهد کرد.

استخدامی
آموزش نکته به نکته دروس عمومی آزمون استخدامی
 فیلم های آموزشی دروس عمومی آزمون استخدامی 

داوطلبان عزیزی که از منابع آزمون استخدامی هیچ پیش زمینه ای ندارند و یا از ذهنشان فراموش شده است میتوانند با مشاهده این فیلم های آموزشی آزمون استخدامی به راحتی به تمامی مباحث آزمون استخدامی تسلط پیدا کنند به عنوان مثال افرادی که در درس آمار مقدماتی مشکلات زیادی دارند و یا فراموش کرده اند میتوانند با مشاهده ی این فیلم آموزشی تسلط کافی بر روی این درس داشته باشند.

شما داوطلبان عزیز حتی میتوانید با مراجعه به لینک زیر از منابع تخصصی رشته های و تخصص های مختلف آزمون استخدامی استفاده کنید.

با توجه به نیاز داوطلبان محترم آزمون استخدامی در بحث مصاحبه حضوری، در این بخش به صورت کامل به منابع و مواردی از این قبیل پرداخته شده است که شما عزیزان میتوانید با مراجعه به لینک زیر به این موارد دست پیدا کنید.

و اما بخش بسیار مهم در آزمون های استخدامی بحث مشاوره و برنامه ریزی هست که این روزها داوطلبان آزمون استخدامی نیازی زیادی به آن دارند که با مراجعه به لینک زیر میتوانید از این بخش استفاده کنید

شما داوطلبان عزیز با مراجعه به لینک زیر میتوانید به آخرین اخبار آزمون های استخدامی دستگاه های اجرایی کشور دست پیدا کنید.

آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور همه ساله در تاریخ و روز مشخصی برگزار می‌شود که متقاضیان با توجه به رشته‌ی خود و علاقه و شغلی که می‌خواهند داشته باشند در این آزمون شرکت نمایند. در این مقاله هر آنچه که در رابطه با آزمون استخدامی نیاز است بدانید، ارائه گردیده است. متقاضیان این رشته باید آگاهی کامل و کافی از نحوه، زمان، مکان و چگونگی برگزاری این آزمون داشته باشند و رشته‌های درج شده در دفترچه‌ی آزمون استخدامی را با رشته‌ی تحصیلی خود مطابقت داده و در صورت عدم وجود مشکل در این آزمون شرکت نمایند. در این قسمت دفترچه آزمون استخدامی سال 1401 را در اختیار شما قرار داده شده است تا بتوانید مطالعه کنید. 

دفترچه آزمون استخدامی

این آزمون جهت تأمین نیروی انسانی در ارگان‌ها و مشاغل مختلف اجرا می‌شود تا افراد متخصص و کسانی که در زمینه‌ی تحصیلی خود دانش و استعداد دارند بتوانند در مشاغل مهم و کاربردی کشور فعالیت کنند. این آزمون جهت جذب نیرو برای کلیه‌ی وزارت‌خانه‌ها، مؤسسات دولتی، مؤسسات یا نهادهای عمومی غیر دولتی، شرکت‌های دولتی و کلیه‌ی دستگاه‌هایی که شمول قانون بر آن‌ها مستلزم ذکر یا تصریح نام است مانند شرکت ملی نفت ایران، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، بانک مرکزی، بانک‌ها و بیمه‌های دولتی برگزار می‌شود.

شرایط عمومی داوطلبان برای شرکت در آزمون

برای شرکت در آزمون استخدامی داوطلبان شرایطی را باید داشته باشند که در این قسمت این موارد را ذکر می‌کنیم. متقاضیان باید تابعیت ایرانی داشته باشند. به دین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران اعتقاد داشته باشند. برای مردان لازم است که دارای کارت پایان خدمت یا کارت معافیت باشند. تمامی افراد شرکت کننده باید از سلامت جسمانی و روانی لازم و توانایی انجام کاری که در  آن استخدام می‌شوند را داشته باشند. متقاضیان باید عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر داشته باشند. نداشتن سابقه‌ی جزایی نیز یکی‌دیگر از مواردی است که بسیار مهم است. کسانی که در این آزمون شرکت می‌کنند نباید جزء افراد بازنشسته یا بازخرید باشند. از نظر سنی نیز یکی سری موارد است که باید مورد توجه قرار بگیرد. برای افرادی که دارای مدرک دیپلم هستند (20 تا 25 سال) - برای افرادی که دارای مدرک فوق دیپلم هستند (حداکثر 30 سال) - برای افرادی که دارای مدرک لیسانس هستند (حداکثر 35 سال) - برای افرادی که دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس هستند (حداکثر 40 سال) و برای کسانی که دارای مدرک دکتری هستند (حداکثر 45 سال ) در نظر گرفته شده است.

آزمون استخدامی

دستگاه‌های اجرایی کشور و وزارت آموزش و پرورش برای تأمین نیروی انسانی خود و تکمیل کردن کادر اداری و آموزشی کشور و کلیه‌ی مدارس سطح کشور اقدام به برگزاری آزمون سراسری استخدامی می‌کند که از طریق سایت سازمان سنجش انجام می‌پذیرد. به این صورت کسانی که تمایل به همکاری با وزرات‌خانه‌های مختلف و مراکز دولتی دارند می‌توانند از طریق این آزمون در مراکز مختلف مشغول به کار شوند.

نظرات

ارسال دیدگاه(نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.)

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها