فیلم آموزشی
آزمون استخدامی
مصاحبه با رتبه های برتر کنکور الکتروتکنیک
فیلم های آماده فروش هنرستان
فیلم آموزشی
کارنامه قبول شدگان
پیک آخر
آثار برگزیده هنرجویان
گالری تصاویر
معرفی هنرستان ها
معرفی دانشگاه ها
گالری تصاویر
فیلم آموزشی

مطالب برگزیده

سوالات کنکور هنرستان
کتاب عمومی استخدامی-درس هوش و توانمندی های عمومی آزمون استخدامی

درس هوش و توانمندی های عمومی در کنار درس ریاضی یکی از هفت درس عمومی در آزمون‌های استخدامی فراگیر است که در کتاب "مجموعه سوالات طبقه‌بندی شده دروس عمومی استخدامی" ارائه شده است. درس هوش و توانمندی های عمومی خود شامل بر هفت مبحث است:

1- هوش ریاضی ـ منطقی

2- هوش کلامی ـ ادبی

3- هوش تصویری

در کتاب "مجموعه سوالات طبقه‌بندی شده دروس عمومی استخدامی" به هر یک از این مباحث یک فصل اختصاص داده شده و سوالات ادوار گذشتۀ آزمون استخدامی به همراه پاسخ تشریحی آنها در انتهای فصول ارائه شده‌اند. علاوه بر آنها سوالات تألیفی با استاندارد مشابه نیز در هر فصلی با پاسخ تشریحی قرار گرفته‌اند.

متقاضیان آزمون‌های استخدامی با استفاده از این کتاب عمومی استخدامی می‌توانند نمونه سوالات ادوار گذشته را مشاهده و برای تمرین و مرور آنها را حل کنند. پاسخ‌های تشریحی در انتهای فصل نیز برای کنترل و مرور راه‌حل کمک بسیار مفیدی هستند.

در کتاب عمومی استخدامی درس هوش و توانمندی های عمومی شامل بر 245 تست است که با مجموعه پاسخ‌های تشریح 51 صفحه را به خود اختصاص داده‌اند.

به عنوان نمونه سوالات عمومی آزمون استخدامی فراگیر سال 1399 را بررسی می‌کنیم و می‌بینیم که از هر کدام از مباحثی که در بالا گفتیم چند سوال در این آزمون مطرح شده است:

1- هوش ریاضی و منطقی: پنج عدد

2- هوش کلامی و ادبی: هشت عدد

3- هوش تصویری: دو سوال

به این ترتیب مشاهده می‌کنید که سوالات عمومی آزمون استخدامی در بخش هوش و توانمندی‌های عمومی به چه صورت در بین مباحث مختلف توزیع شده بودند. نکتۀ مهمی که باید به آن توجه کنید این است که اگر آزمون استخدامی که در آن شرکت می کنید مربوط به سازمان یا شرکت مشخصی باشد، این احتمال وجود دارد که سوالات این بخش به زمینۀ تخصصی آن کارفرما مرتبط باشند. به عنوان مثال اگر آزمون صرفاً مربوط به وزارت آموزش و پرورش باشد، احتمال دارد در بخش هوش کلامی، سوالاتی مرتبط به شغل معلمی مطرح شود و یا اگر آزمون استخدامی مربوط به شرکت نفت باشد ممکن است سوالاتی مرتبط با صنعت نفت در این بخش طرح شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد درس هوش و توانمندی های عمومی و ویژگی‌های این مبحث در کتاب نکته به نکته دروس عمومی آزمون استخدامی اینجا کلیک کنید.

تمامی این مباحث همگی در کتاب آموزش نکته به نکته دروس عمومی آزمون استخدامی به صورت نکته به نکته و تشریحی وجود دارد که شما داوطلب گرامی از طریق لینک زیر (بر روی تصویر کلیک کنید) این کتاب را تهیه فرمایید

جهت کسب اطلاعات بیشتر از مباحث دروس عمومی آزمون استخدامی میتوایند به لینک زیر مراجعه فرمایید.

نظرات

ارسال دیدگاه(نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.)

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها