بسته طلایی کنکور هنرستان
آزمون استخدامی
فیلم های آماده فروش هنرستان
فیلم آموزشی
مصاحبه با رتبه های برتر کنکور الکتروتکنیک
فیلم آموزشی
کارنامه قبول شدگان
پیک آخر
آثار برگزیده هنرجویان
گالری تصاویر
معرفی هنرستان ها
معرفی دانشگاه ها
گالری تصاویر
فیلم آموزشی

مطالب برگزیده

سوالات کنکور هنرستان

پرسش های متداول متالورژی

در این مقطع تحصیلی، فارغ التحصیلان کاردانی رشته متالورژی که به ادامه تحصیل علاقه مند هستند و مایلند در مقطع کارشناسی در دانشگاه، به تحصیل ادامه دهند لازم است تا در آزمون کاردانی به کارشناسی این رشته شرکت کنند. با توجه به پیشرفت علم در جهان و رفتن اکثر افراد جامعه به سمت تحصیل، درصد دانشجویان و فارغ التحصیلان در مقطع کارشناسی ناپیوسته روز به روز در حال افزایش است.

در زیر به یکسری نکات که برای موفقیت شما در آزمون کارشناسی ناپیوسته متالورژی لازم است، اشاره می کنیم. شما داوطلب عزیز هم اگر سوالی در زمینه کنکور و درس داشتید با ما در میان بگذارید تا در صورت دانستن پاسخ آن به شما کمک کنیم:

پرسش های متداول متالورژی
پرسش های متداول متالورژی
پرسش های متداول متالورژی
پرسش های متداول متالورژی

1- منابع کنکور کاردانی به کارشناسی به دو بخش دروس عمومی و تخصصی تقسیم می شود: سوالات عمومی که شامل اندیشه اسلامی، ادبیات فارسی، زبان خارجی می باشد که هر درس شامل 20 سوال است. سوالات تخصصی نیز به 4 درس تقسیم می شوند که شامل: ریاضی عمومی، متالورژی فیزیکی، عملیات حرارتی، مجموعه دروس تخصصی متالورژی می باشند. مجموعه دروس تخصصی متالورژی خود به چهار درس تقسیم می شوند که شامل: ریخته گری آلیاژهای آهنی، ریخته گری فلزات و آلیاژهای غیر آهنی، اصول ریخته گری، و مواد و مصالح قالب گیری میشود. 

2- با توجه به مشخص نبودن منابع کنکور و فراوانی کتاب ها در هر درس، به شما پیشنهاد داده می شود که همزمان برای یک درس چند منبع را با هم نخوانید زیرا اینکار باعث سردرگمی شما می شود. یک منبع را انتخاب کرده و بعد از مطالعه کامل آن، منبع دیگر را شروع کنید. در صورتی که مطلبی را خوب متوجه نشدید آن وقت به سراغ منبع دیگری بروید. 

3- نکته دیگری که لازم است به آن اشاره کنیم این است که سعی کنید تمام دروس را با هم جلو ببرید، به این صورت که در تمام دروس به یک حد مطلوب رسیده باشید. برای مثال اشتباه بعضی از داوطلبان این است که چند درس را انتخاب می کنند و فقط آنها را مطالعه می کنند و از باقی دروس می مانند. برای مثال در دروس تخصصی رشته خود به وضعیت عالی می رسند اما دروس عمومی را به دلیل اینکه فکر میکنند بقیه داوطلبان هم به سوالات آنها پاسخ نمی دهند، آن را رها کرده و این دروس را سفید می گذارند. این اصلا کار درستی نیست. پس با برنامه ریزی درست و اصولی، تمام دروس را با هم بخوانید و هیچ درسی را در وضعیت نامطلوب قرار ندهید.

4- خلاصه برداری، نوشتن نکات کلیدی و تست زنی را در هنگام مطالعه فراموش نکنید! در روزهای نزدیک به کنکور این یادداشت ها خیلی به شما کمک می کنند و شما با اختصاص دادن زمان کم، می توانید یک مرور کامل و جامع بر روی مطالبی که خوانده اید، داشته باشید.

برخی از سوالات متداول شما:

در درس ریاضیات مشکل دارم، برای تسلط روی این درس چه راهکاری پیشنهاد می دهید؟

برای این درس هر چه بیشتر تست بزنید، تسلط خود را افزایش می دهید. با این روش با شیوه سوالات کاملا آشنا می شوید. نکته دیگر اینکه اگر سوالی را بلد نبودید حتما پاسخ آن را چند مرتبه بخوانید و حل کنید تا در حافظه شما قرار گیرد. 

مجموعه دروس تخصصی متالورژی چه ضریبی در کنکور دارند؟

این مجموعه دروس همانطور که در بالا به آن اشاره شد شامل 4 درس مهم این رشته می شوند که ضرایب همه آنها 4 می باشد و تعداد سوالات آنها روی هم 50 تا است. پس درس بسیار مهمی برای شما می باشد.

اگر سوالی در نحوه مطالعه، برنامه ریزی، شیوه پاسخگویی به سوالات کنکور و یا هر سوالی که در زمینه درسی دارین، می تونین از ما بپرسین. 

موفقیت شما آرزوی ماست

نظرات

ارسال دیدگاه(نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.)

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها