فیلم آموزشی
آزمون استخدامی
فروش ویژه فلش مموری
فیلم آموزشی
کارنامه قبول شدگان
بسته طلایی کنکور هنرستان
پیک آخر
فیلم های آماده فروش هنرستان
مصاحبه با رتبه های برتر کنکور الکتروتکنیک
آثار برگزیده هنرجویان
گالری تصاویر
نظام قدیم
معرفی هنرستان ها
معرفی دانشگاه ها
گالری تصاویر
فیلم آموزشی
فیلم آموزشی
رتبه 1 کنکور الکتروتکنیک

مطالب برگزیده

سوالات کنکور هنرستان

پرسش های متداول عمران

در این مقطع تحصیلی، فارغ التحصیلان کاردانی رشته عمران که به ادامه تحصیل علاقه مند هستند و مایلند در مقطع کارشناسی در دانشگاه، به تحصیل ادامه دهند لازم است تا در آزمون کاردانی به کارشناسی این رشته شرکت کنند. با توجه به پیشرفت علم در جهان و رفتن اکثر افراد جامعه به سمت تحصیل، درصد دانشجویان و فارغ التحصیلان در مقطع کارشناسی ناپیوسته روز به روز در حال افزایش است.

در زیر به یکسری نکات که برای موفقیت شما در آزمون کارشناسی ناپیوسته عمران لازم است، اشاره می کنیم. شما داوطلب عزیز هم اگر سوالی در زمینه کنکور و درس، یا حتی در زمینه شغلی خود داشتید با ما در میان بگذارید تا در صورت دانستن پاسخ آن به شما کمک کنیم:

پرسش های متداول عمران
پرسش های متداول حسابداری
پرسش های متداول عمران
پرسش های متداول عمران

1- منابع کنکور کاردانی به کارشناسی به دو بخش دروس عمومی و تخصصی تقسیم می شود: سوالات عمومی که شامل اندیشه اسلامی، ادبیات فارسی، زبان خارجی می باشد که هر درس شامل 20 سوال است. سوالات تخصصی نیز به 6 درس تقسیم می شوند که شامل: ریاضی، فیزیک، زمین شناسی و مصالح ساختمانی، مکانیک خاک و تکنولوژی بتن، محوطه سازی و نقشه برداری و نقشه کشی ساختمانی، ماشین آلات شامل کارگاهی ساختمانی و راهسازی، ایستایی می باشند که ضرایب آنها در کنکور به ترتیب 3، 2، 2، 2، 3، 1، 3 می باشند.

2- با توجه به مشخص نبودن منابع کنکور و فراوانی کتاب ها در هر درس، به شما پیشنهاد داده می شود که همزمان برای یک درس چند منبع را با هم نخوانید زیرا اینکار باعث سردرگمی شما می شود. یک منبع را انتخاب کرده و بعد از مطالعه کامل آن، منبع دیگر را شروع کنید. در صورتی که مطلبی را خوب متوجه نشدید آن وقت به سراغ منبع دیگری بروید. 

3- نکته دیگری که لازم است به آن اشاره کنیم این است که سعی کنید تمام دروس را با هم جلو ببرید، به این صورت که در تمام دروس به یک حد مطلوب رسیده باشید. برای مثال اشتباه بعضی از داوطلبان این است که چند درس را انتخاب می کنند و فقط آنها را مطالعه می کنند و از باقی دروس می مانند. برای مثال در دروس تخصصی رشته خود به وضعیت عالی می رسند اما دروس عمومی را به دلیل اینکه فکر میکنند بقیه داوطلبان هم به سوالات آنها پاسخ نمی دهند، آن را رها کرده و این دروس را سفید می گذارند. این اصلا کار درستی نیست. پس با برنامه ریزی درست و اصولی، تمام دروس را با هم بخوانید و هیچ درسی را در وضعیت نامطلوب قرار ندهید.

4- خلاصه برداری، نوشتن نکات کلیدی و تست زنی را در هنگام مطالعه فراموش نکنید! در روزهای نزدیک به کنکور این یادداشت ها خیلی به شما کمک می کنند و شما با اختصاص دادن زمان کم، می توانید یک مرور کامل و جامع بر روی مطالبی که خوانده اید، داشته باشید.

برخی از سوالات متداول شما:

آیا تست زنی را باید از همان ابتدای شروع به مطالعه، آغاز کرد؟

در ابتدا قبل از شروع به خواندن، یک نگاه کلی به سوالات کنکور سالهای قبل بیندازید، با این روش شما متوجه می شوید که چه قسمت هایی مهم است و طراحان سوال به چه نحوی سوال را طراحی می کنند. بعد از مطالعه کامل یک موضوع از درس، به سراغ تست ها بروید و با در نظر گرفتن زمان لازم به آنها پاسخ دهید.

آیا لازم است که بر روی سوالات مربوط به درس ماشین آلات کارگاهی و ساختمانی زمان گذاشت؟

درست است که این درس ضریب 1 دارد و نسبت به دروس دیگر از اهمیت کمتری برخوردار است اما نباید آن را کاملا نادیده گرفت. سفید گذاشتن یک درس به منزله افت تراز بسیار بدی می شود چه درس ضریب بالایی داشته باشد و یا چه پایین!

اگر سوالی در نحوه مطالعه، برنامه ریزی، شیوه پاسخگویی به سوالات کنکور و یا هر سوالی که در زمینه درسی دارین، می تونین از ما بپرسین. 

موفقیت شما آرزوی ماست

نظرات

ارسال دیدگاه(نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.)

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

  Subscribe  
اطلاع از