بسته طلایی کنکور هنرستان
آزمون استخدامی
فیلم های آماده فروش هنرستان
فیلم آموزشی
مصاحبه با رتبه های برتر کنکور الکتروتکنیک
فیلم آموزشی
کارنامه قبول شدگان
پیک آخر
آثار برگزیده هنرجویان
گالری تصاویر
معرفی هنرستان ها
معرفی دانشگاه ها
گالری تصاویر
فیلم آموزشی

مطالب برگزیده

سوالات کنکور هنرستان

کارنامه رتبه های برتر کنکور فنی حرفه ای سال 1394 

سلام به شما دوستان کنکوری سال 95

داریم به کنکور فنی حرفه ای - کاردانش هر لحظه نزدیک و نزدیک تر می شیم و میدونم که احتمالا هر لحظه استرس شما بالا تر میره و چهره ای شبیه به عکس زیر دارید این پست فقط برای اینه که کمی استرس تون کم بشه پس تا آخر مطالعه کنید.

قیاس با کارنامه سال های گذشته

خب یکی از کارنامه کنکور الکتروتکنیک سال گذشته رو در نظر بگیرید.

قیاس با کارنامه سال های گذشته

 اگر رشتتون برق هستش میتونید کارنامه بالا رو سرلوحه قرار بدید و درصد ها رو دقیقا نگاه کنید مجموع درصد های تخصصی حدود 40 درصد هستش اگر شما هم درصد های تخصصی تون به این شکله پس باید برید سراغ دروس عمومی و تست زدن تون در دروس عمومی رو قوی کنید التبه باز هم میگم این درصد ها مربوط به رشته الکتروتکنیک می باشد.

حالا یکی از کارنامه کنکور کامپیوتر سال گذشته رو در نظر بگیرید.

قیاس با کارنامه سال های گذشته

درصد دروس تخصصی این کارنامه حدود 60 می باشد و این درصد برای رشته کامپیوتر خوبه اما تنها این درصد تخصصی نیست که رتبه این کارنامه دو رقمی شده دلیل دوم آن ، درصد های دروس عمومی می باشد که به نسبت برای رشته کامپیوتر خوب است اگر رشتتون کامپیوتره سعی کنید درصد های تخصصی تون رو بالای 50 بزنید و از دروس عمومی هم غافل نشید و از هر درس چند تست صحیح بزنید و اگر توی یه درس عمومی قوی تر هستید بیشتر تلاش کنید تا درصد اون درس رو بالا ببرید.

دانش اموزان معماری به کارنامه زیر توجه کنند که یه نکته جالب بهتون بگم:

قیاس با کارنامه سال های گذشته

این کارنامه مربوط به کنکور معماری سال 94 می باشد .اگر توجه داشته باشید درصد دروس تخصصی این رشته حدود 70 درصد می باشد در رشته معماری رقابت بین دروس تخصصی سخت تر و درصد ها بالا تر می باشد پس باید درصد دروس تخصصی تون بالای 70 باشه ،دروس عمومی هم اگر مثل کارنامه بالا تست بزنید خوبه ولی سعی کنید بهتر باشه مجدد تکرار می کنم که این درصد ها مربوط به رشته معماری می باشد.

کارنامه کنکور حسابداری سال 94

قیاس با کارنامه سال های گذشته

دروس تخصصی این کارنامه حدود 80 درصد می باشد پس می توان گفت که میانگین درصد های دروس تخصصی در رشته حسابداری این مقدار می باشد یا حداقل بالای 70 درصد اگر به دروس عمومی هم نگاهی بندازیم میبینیم که درصد های بد نیستند ولی اگر بهتر از این تست بزنیم بهتر می باشد یا مثلا هیچ درسی رو منفی نزنید مثل درس ادبیات فارسی در دروس عمومی در هر درس سعی کنید چند تست صحیح بزنید مجدد تکرار میکنم که این کارنامه مربوط به رشته حسابداری می باشد.

حالا شاید با دیدن بهترین کارنامه های فنی بعضی از رشته ها در سال گذشته بتونید درصد های خودتون را با این درصد ها قیاس کنید امیدواریم که موفق باشید.

نظرات

ارسال دیدگاه(نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.)

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها