فیلم آموزشی
آزمون استخدامی
مصاحبه با رتبه های برتر کنکور الکتروتکنیک
فیلم های آماده فروش هنرستان
فیلم آموزشی
کارنامه قبول شدگان
پیک آخر
آثار برگزیده هنرجویان
گالری تصاویر
معرفی هنرستان ها
معرفی دانشگاه ها
گالری تصاویر
فیلم آموزشی

مطالب برگزیده

فرشید موسوی

 خانم فرشید موسوی ،متولد ۱۳۴۱در شیراز، معمار و استاد ایرانی علوم معماری مدرسه طراحی دانشگاه هاروارد امریکا است. وی در دانشگاه‌های UCLA، کلمبیا و پرینستون و نیزچند مدرسه معماری دیگر در اروپا به عنوان مشاور فعالیت می‌کند.پروفسور موسوی از جمله کارشناسان سرشناس معماری در جهان به حساب می‌آید.وی تا هجده سالگی در ایران (شیراز) بوده‌است و سپس برای ادامه تحصیل به انگلستان می‌رود.پروفسور دانش آموخته دانشگاه کینگز، دانشگاه اندی و مدرسه معماری بارتلت می‌باشد.موسوی به مدت ۸سال دراتحادیه معماری لندن مشغول به تدریس بود و در این مدت ریاست موسسه معماری فرهنگستان هنرهای زیبا در وین و همچنین مسئولیت طراحی ساختمان رنزوپیانو در جنوا و اداره دفتر معماری کلان شهر روتردام را نیز بر عهده داشت. او همچنین از داوران جایزه معماری آقاخان است. 

فرشید موسوی

علاوه بر سرپرستی فرهنگستان هنرهای زیبای وین فرشید موسوی بین سال‌های ۲۰۰۲تا ۲۰۰۵در این موسسه به تدریس نیز مشغول بود و همچنین مسئولیت نظارت بر پروژه طراحی «کتروتانگ» را نیز در بهار 2005 به عهده داشت. وی به همراه همسرش الخاندرو زائراپولو شرکت معروف معماری Foreign Office Architectsرا در سال ۱۹۹۵میلادی بنیان نهاد.این شرکت به نام دفتر معماری خارجی (FOA) در لندن مشغول به فعالیت است و به عنوان یکی از برجسته ترین و خلاق ترین شرکت های معماری در طراحی های شهری و چشم اندازها در سراسر جهان به حساب می اید. 

فرشید موسوی

از طراح هایی که این شرکت اجرا کرده می توان به گذرگاه دریایی یوکوهاما در ژاپن، پارک بزرگ بارسلونا همراه با تالارهای کنفرانس محوطه سرباز، هتل بلومون در گروننیگن هلند، ساختمان پلیس بزرگ بارسلونا همراه با تالارهای کنفراس محوطه سرباز، هتل بلومون در گروننیگن هلند، ساختمان پلیس در لاویلا یویاسا اسپانیا و غرفه نمایشگاه صادرات بین المللی اسپانیا اشاره کرد. از طرح های در دست احداث FOAهم می توان از ساختمان تئاتر ترودیا (در اسپانیا)مرکز فن آوری لوگو ونو و مرکز اسکان اجتماعی مادرید نام برد. 

طرح هایی دیگردر دست ساخت FOAعبارتند از:ساختمان اصلی ناشران در پاجو کره جنوبی، مرکز جدید موسیقی BBCدر لندن، دانشگاه هنر و طراحی در انگلستان و دفاتر کار مختلف با مقیاس بزرگ در هلند.

جوایزی و افتخاراتی که تا به حال فرشید موسوی در شرکت FOAدریافت کرده شامل :

 سال 2005
 جایزه چارلز نیکس
اولین جایزه نمایشگاه بین المللی آیچی پاویلیون اسپانیا در مسابقات ژاپن

سال 2004
جایزه نقشه کشی معماری برای پارک نوارتیس و پارکینگ بزرگ بازل در مراسم سالانه ونیز 

سال 2003
جایزه اریک میرالز برای معماری «بندر بین المللی یوکوهاما» در مادرید
جایزه «معماری کاناگاوا» برای معماری «بندر بین المللی یوکوهاما» در ژاپن
اولین جایزه مسابقات طراحی مرکز موسیقی BBCدر لندن 

سال 2002:
نامزد کسب عنوان برتر مسابقات طراحی WTCدر نیویورک

 سال 2001
انتخاب به عنوان برترین معمار در مسابقه بین المللی طراحی بانکEntry South  در لندن

نظرات

ارسال دیدگاه(نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.)

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها