فیلم آموزشی
آزمون استخدامی
مصاحبه با رتبه های برتر کنکور الکتروتکنیک
فیلم های آماده فروش هنرستان
فیلم آموزشی
کارنامه قبول شدگان
پیک آخر
آثار برگزیده هنرجویان
گالری تصاویر
معرفی هنرستان ها
معرفی دانشگاه ها
گالری تصاویر
فیلم آموزشی

مطالب برگزیده

سوالات کنکور هنرستان

پرسش های متداول پایه ششم

با توجه به اهمیت این پایه، به دلیل اینکه دانش آموزان عزیز باید در این مقطع تحصیلی، خود را برای ورود به دوره متوسطه در سال بعد آماده کنند و همچنین با توجه به اینکه بعد از پایان این مقطع می توانند در آزمون های ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی شرکت کنند، بنابراین باید بر روی نحوه مطالعه و یادگیری خود زمان بیشتری اختصاص دهند و تمام تلاش خود را برای تقویت درسی و علمی انجام دهند. نکات زیر میتواند در راستای هر چه بهتر شدن نتیجه ایی که از مطالعه و درس خواندن می گیرید به شما دانش آموزان عزیز کمک کند:

پرسش های متداول پایه ششم
پرسش های متداول پایه ششم
پرسش های متداول پایه ششم

1- انگیزه خود را برای مطالعه افزایش دهید و با تغییر نگرش خودتون درباره درس خواندن و امتحان دادن، از مطالعه لذت ببرید. این امر باعث می‌شود که از نظر درسی پیشرفت کنید و علاقتون به درس خوندن بیشتر شود. مثلا در ابتدای سال تحصیلی خود یک هدف مانند قبولی در آزمون تیزهوشان و یا یک مدرسه نمونه دولتی عالی را در نظر بگیرید و سعی کنید که با یادآوری هدف و تجسم دست یافتن به آن در طول سال، درس خواندن را لذت بخش تر کرده و تلاش خود را افزایش دهید.

2- درسی را که برای خودتان سخت و مشکل تصور کرده اید و به قول معروف از آن فراری هستید را اول از همه در برنامه خود برای مطالعه قرار دهید و سعی کنید با تعیین یک جایزه مثل انجام کار مورد علاقه خود، آن را با انگیزه و بدون تصور نادرست بخوانید چون با این کار برنامه زمان بندی شما سرعت گرفته و انگیزه و اشتیاق شما برای خواندن در ادامه روز افزایش می یابد.

3- قبل از شروع به مطالعه کردن هر فصل، سوالاتی مانند هدف این فصل چیست؟ و بعد از مطالعه این فصل من باید چه مطالبی را یاد گرفته باشم؟ و حتی نگاهی اجمالی و کلی به سوالات آن فصل، باعث می شود که مسیر مطالعه شما منظم تر و مشخص تر شود.

4- در طول سال تحصیلی، درس‌های جلسات قبل که معلم آموزش داده است را مطالعه کنید و تمریناتی برای مسلط شدن آن درس انجام دهید. جمعه‌ها را نیز برای مرور دروس یک هفته برنامه‌ریزی کنید. این کار باعث می شود که شب امتحان اگر اتفاق غیر قابل پیش بینی برایتان رخ دهد، شما آمادگی لازم را برای امتحان دارید و بدون استرس، از پس امتحان بر میاین.

برخی از سوالات متداول بچه ها:

برای اینکه می خواهم امسال در آزمون ورودی به مدارس خیلی خوب شرکت کنم، باید از چه زمانی به طور ویژه درس خواندن را شروع کنم؟ 

در ابتدا باید به این نکته توجه کنید که شما باید به نحوی در طول سال درس بخوانید که همیشه آماده پاسخگویی به سوالات را داشته باشید و اینکه اگر در طول سال تحصیلی برنامه ریزی داشته باشید و با برنامه هم درس بخوانید و هم تفریح کنید مشکلی از این بابت ندارید و در زمان های نزدیک به آزمون مورد نظر خود، با حل نمونه سوالات سال های قبل اینگونه مدارس، خود را برای آزمون آماده کنید.

من در ابتدای روز یک برنامه با ساعت مطالعه بالا تنظیم می کنم، ولی به محض اینکه یک مقدار از برنامه ایی که انتظار داشته ام، عقب می افتم دچار استرس می شوم و از ادامه دادن به برنامه ایی که نوشتم منصرف میشوم. به همین دلیل از نوشتن برنامه ترس دارم!!

نکته اول این است که دانش آموزان عزیز دقت کنن برنامه ریزی باید دارای انعطاف باشد یعنی برای صبح تا شب به طور مداوم برنامه ریزی نکنید چون اگر یک روز بنا بر هر دلیلی نمی توانید درس بخوانید از برنامه عقب می مانید و کل برنامه ریزیتان بهم می ریزد پس همیشه در برنامه روزانه تان یک زمان هایی را هم به استراحت و تفریح اختصاص دهید در این صورت اگر روزی هم از برنامه تان عقب ماندید می توانید در زمان های خالی که در برنامه گنجانده اید، جبران کنید و این طوری استرس نمی گیرید.

شما هم اگر سوالی در نحوه مطالعه، شیوه پاسخگویی به سوالات امتحانی و یا هر سوالی که در زمینه درسی دارین، می تونین از ما بپرسین. 

موفقیت شما آرزوی ماست

نظرات

ارسال دیدگاه(نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.)

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها