فیلم آموزشی
آزمون استخدامی
مصاحبه با رتبه های برتر کنکور الکتروتکنیک
فیلم های آماده فروش هنرستان
فیلم آموزشی
کارنامه قبول شدگان
پیک آخر
آثار برگزیده هنرجویان
گالری تصاویر
معرفی هنرستان ها
معرفی دانشگاه ها
گالری تصاویر
فیلم آموزشی

مطالب برگزیده

پرسش های متداول گرافیک

در این مقطع تحصیلی، فارغ التحصیلان کاردانی رشته گرافیک که به ادامه تحصیل علاقه مند هستند و مایلند در مقطع کارشناسی در دانشگاه، به تحصیل ادامه دهند لازم است تا در آزمون کاردانی به کارشناسی این رشته شرکت کنند. با توجه به پیشرفت علم هنر و گرافیک در جهان، درصد دانشجویان و فارغ التحصیلان در مقطع کارشناسی ناپیوسته روز به روز در حال افزایش است.

در زیر به یکسری نکات که برای موفقیت شما در آزمون کارشناسی ناپیوسته گرافیک لازم است، اشاره می کنیم. شما داوطلب عزیز هم اگر سوالی در زمینه کنکور و درس داشتید با ما در میان بگذارید تا در صورت دانستن پاسخ آن به شما کمک کنیم:

پرسش های متداول گرافیک
پرسش های متداول گرافیک
پرسش های متداول گرافیک
پرسش های متداول معماری

1- منابع کنکور کاردانی به کارشناسی به دو بخش دروس عمومی و تخصصی تقسیم می شود: سوالات عمومی که شامل اندیشه اسلامی، ادبیات فارسی، زبان خارجی می باشد که هر درس شامل 20 سوال است. سوالات تخصصی نیز به 5 درس تقسیم می شوند که شامل: مبانی هنرهای تجسمی، مکاتب هنری ایران و جهان، طراحی، اصول گرافیک و هنر گرافیک می باشند. که ضرایب آنها به ترتیب 3، 3، 2، 3، 3 می باشند.

2- با توجه به مشخص نبودن منابع کنکور و فراوانی کتاب ها در هر درس، به شما پیشنهاد داده می شود که همزمان برای یک درس چند منبع را با هم نخوانید زیرا اینکار باعث سردرگمی شما می شود. یک منبع را انتخاب کرده و بعد از مطالعه کامل آن، منبع دیگر را شروع کنید. در صورتی که مطلبی را خوب متوجه نشدید آن وقت به سراغ منبع دیگری بروید. 

3- نکته دیگری که لازم است به آن اشاره کنیم این است که سعی کنید تمام دروس را با هم جلو ببرید، به این صورت که در تمام دروس به یک حد مطلوب رسیده باشید. برای مثال اشتباه بعضی از داوطلبان این است که چند درس را انتخاب می کنند و فقط آنها را مطالعه می کنند و از باقی دروس می مانند. برای مثال در دروس تخصصی رشته خود به وضعیت عالی می رسند اما دروس عمومی را به دلیل اینکه فکر میکنند بقیه داوطلبان هم به سوالات آنها پاسخ نمی دهند، آن را رها کرده و این دروس را سفید می گذارند. این اصلا کار درستی نیست. پس با برنامه ریزی درست و اصولی، تمام دروس را با هم بخوانید و هیچ درسی را در وضعیت نامطلوب قرار ندهید.

4- خلاصه برداری، نوشتن نکات کلیدی و تست زنی را در هنگام مطالعه فراموش نکنید! در روزهای نزدیک به کنکور این یادداشت ها خیلی به شما کمک می کنند و شما با اختصاص دادن زمان کم، می توانید یک مرور کامل و جامع بر روی مطالبی که خوانده اید، داشته باشید.

برخی از سوالات متداول شما:

چگونه منابع و کتاب های مهمتر را تشخیص دهیم؟

اگر به سوالات و پاسخ کنکور سالهای قبل نگاهی بیندازید متوجه خواهید شد که چه قسمت هایی مهم است. همچنین انتشارات ما در قسمت پاسخ به سوالات، نام منبعی که پاسخ در آن نوشته شده بود را قید کرده است تا شما به راحتی منابع و کتاب های اصلی و مهم را تشخیص دهید.

از چه زمانی شروع به تست زدن کنیم؟

زمانی که یک موضوع یا فصلی از درس را کامل مطالعه کردید، با در نظر گرفتن زمان لازم و ایجاد شرایط مناسب برای پاسخگویی، تست های کنکور سالهای قبل را پاسخ دهید.

اگر سوالی در نحوه مطالعه، برنامه ریزی، شیوه پاسخگویی به سوالات کنکور و یا هر سوالی که در زمینه درسی دارین، می تونین از ما بپرسین. 

موفقیت شما آرزوی ماست

نظرات

ارسال دیدگاه(نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.)

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
M
4 سال قبل

کتاب کنگورکارشناسی ناپیوسته نقاشی