فیلم آموزشی
آزمون استخدامی
مصاحبه با رتبه های برتر کنکور الکتروتکنیک
فیلم های آماده فروش هنرستان
فیلم آموزشی
کارنامه قبول شدگان
پیک آخر
آثار برگزیده هنرجویان
گالری تصاویر
معرفی هنرستان ها
معرفی دانشگاه ها
گالری تصاویر
فیلم آموزشی

مطالب برگزیده

پرسش های متداول کامپیوتر

در این مقطع تحصیلی، فارغ التحصیلان کاردانی رشته کامپیوتر که به ادامه تحصیل علاقه مند هستند و مایلند در مقطع کارشناسی در دانشگاه، به تحصیل ادامه دهند لازم است تا در آزمون کاردانی به کارشناسی این رشته شرکت کنند. با توجه به پیشرفت گسترده ای که امروزه در علم کامپیوتر اتفاق افتاده است، درصد دانشجویان و فارغ التحصیلان در مقطع کارشناسی ناپیوسته روز به روز در حال افزایش است.

در زیر به یکسری نکات که برای موفقیت شما در آزمون کارشناسی ناپیوسته کامپیوتر لازم است، اشاره می کنیم. شما داوطلب عزیز هم اگر سوالی در زمینه کنکور و درس، یا حتی در زمینه شغلی خود داشتید با ما در میان بگذارید تا در صورت دانستن پاسخ آن به شما کمک کنیم:

پرسش های متداول کامپیوتر
پرسش های متداول کامپیوتر
پرسش های متداول کامپیوتر
پرسش های متداول معماری

 1- منابع کنکور کاردانی به کارشناسی به دو بخش دروس عمومی و تخصصی تقسیم می شود: سوالات عمومی که شامل اندیشه اسلامی، ادبیات فارسی، زبان خارجی می باشد که هر درس شامل 20 سوال است. سوالات تخصصی نیز به هفت درس تقسیم می شوند که شامل: زبان تخصصی کامپیوتر، مدارات منطقی، برنامه نویسی سی پلاس پلاس، مفاهیم سیستم عامل، ذخیره و بازیابی اطلاعات، ساختمان داده ها، ریاضیات عمومی، کاربردی و آمار و احتمالات می باشند که تعداد سوالات آنها به ترتیب 10، 15، 15، 10، 10، 10، 15 می باشد. ضرایب آنها نیز به ترتیب 1، 2، 4، 5، 5، 5، 3 است.

2- با توجه به مشخص نبودن منابع کنکور و فراوانی کتاب ها در هر درس، به شما پیشنهاد داده می شود که همزمان برای یک درس چند منبع را با هم نخوانید زیرا اینکار باعث سردرگمی شما می شود. یک منبع را انتخاب کرده و بعد از مطالعه کامل آن، منبع دیگر را شروع کنید. در صورتی که مطلبی را خوب متوجه نشدید آن وقت به سراغ منبع دیگری بروید. 

3- نکته دیگری که لازم است به آن اشاره کنیم این است که سعی کنید تمام دروس را با هم جلو ببرید، به این صورت که در تمام دروس به یک حد مطلوب رسیده باشید. برای مثال اشتباه بعضی از داوطلبان این است که چند درس را انتخاب می کنند و فقط آنها را مطالعه می کنند و از باقی دروس می مانند. برای مثال در دروس تخصصی نرم افزار به وضعیت عالی می رسند اما در درس ریاضیات به دلیل اینکه فکر میکنند کمی مشکل است و بقیه داوطلبان هم به آن سوالات آن درس پاسخ نمی دهند، آن را رها کرده و این درس را سفید می گذارند. این اصلا کار درستی نیست. پس با برنامه ریزی درست و اصولی، تمام دروس را با هم بخوانید و هیچ درسی را در وضعیت نامطلوب قرار ندهید. اگر شما به یک تست از سوالات درس ریاضیات پاسخ دهید می توانید از داوطلبان دیگر جلو بیفتید.

برخی از سوالات متداول شما:

زمانی را برای دروس عمومی در برنامه مطالعاتی خود اختصاص دهیم؟

بله همانطور که در بالا هم به آن اشاره کردیم بهتر است که دروس عمومی و اختصاصی را با هم جلو ببرید. خیلی ها به دروس عمومی توجه نمیکنند و تمام تمرکز خودشون را روی دروس تخصصی می گذارند. پس شمایی که هر دو دروس عمومی و اختصاصی را با هم بخوانید، مطمئنا از سایر بچه ها جلو می افتید.

چند ساعت در روز مطالعه کنیم تا در کنکور کارشناسی قبول شویم؟

بستگی داره نمی شه به صورت کلی گفت، به اینکه چه قدر زمان تا کنکور دارید، وضعیت درسی تان به چه نحوی است، شاغلید یا نه و خیلی موارد دیگه... پس هر کسی با توجه به شرایط خودش باید یک برنامه درسی تنظیم کند. 

اگر سوالی در نحوه مطالعه، برنامه ریزی، شیوه پاسخگویی به سوالات کنکور و یا هر سوالی که در زمینه درسی دارین، می تونین از ما بپرسین. 

موفقیت شما آرزوی ماست

نظرات

ارسال دیدگاه(نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.)

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها