فیلم آموزشی
آزمون استخدامی
فروش ویژه فلش مموری
فیلم آموزشی
کارنامه قبول شدگان
بسته طلایی کنکور هنرستان
پیک آخر
فیلم های آماده فروش هنرستان
مصاحبه با رتبه های برتر کنکور الکتروتکنیک
آثار برگزیده هنرجویان
گالری تصاویر
نظام قدیم
معرفی هنرستان ها
معرفی دانشگاه ها
گالری تصاویر
فیلم آموزشی
فیلم آموزشی
رتبه 1 کنکور الکتروتکنیک

مطالب برگزیده

سوالات کنکور هنرستان

پرسش های متداول صنایع شیمیایی

در این مقطع تحصیلی، فارغ التحصیلان کاردانی رشته صنایع شیمیایی که به ادامه تحصیل علاقه مند هستند و مایلند در مقطع کارشناسی در دانشگاه، به تحصیل ادامه دهند لازم است تا در آزمون کاردانی به کارشناسی این رشته شرکت کنند. با توجه به پیشرفت علم و تمایل اکثر افراد به تحصیل، درصد دانشجویان و فارغ التحصیلان در مقطع کارشناسی ناپیوسته روز به روز در حال افزایش است.

در زیر به یکسری نکات که برای موفقیت شما در آزمون کارشناسی ناپیوسته صنایع شیمیایی لازم است، اشاره می کنیم. شما داوطلب عزیز هم اگر سوالی در زمینه کنکور و درس داشتید با ما در میان بگذارید تا در صورت دانستن پاسخ آن به شما کمک کنیم:

پرسش های متداول صنایع شیمیایی
پرسش های متداول مکانیک خودرو
پرسش های متداول مکانیک خودرو
پرسش های متداول عمران

1- منابع کنکور کاردانی به کارشناسی به دو بخش دروس عمومی و تخصصی تقسیم می شود: سوالات عمومی که شامل اندیشه اسلامی، ادبیات فارسی، زبان خارجی می باشد که هر درس شامل 20 سوال است. سوالات تخصصی نیز به 5 درس تقسیم می شوند که شامل: ریاضیات، شیمی فیزیک، شیمی آلی، انتقال حرارت و مکانیک سیالات، و مجموعه دروس اختصاصی صنایع شیمیایی می باشند. 

2- با توجه به مشخص نبودن منابع کنکور و فراوانی کتاب ها در هر درس، به شما پیشنهاد داده می شود که همزمان برای یک درس چند منبع را با هم نخوانید زیرا اینکار باعث سردرگمی شما می شود. یک منبع را انتخاب کرده و بعد از مطالعه کامل آن، منبع دیگر را شروع کنید. در صورتی که مطلبی را خوب متوجه نشدید آن وقت به سراغ منبع دیگری بروید. 

3- نکته دیگری که لازم است به آن اشاره کنیم این است که سعی کنید تمام دروس را با هم جلو ببرید، به این صورت که در تمام دروس به یک حد مطلوب رسیده باشید. برای مثال اشتباه بعضی از داوطلبان این است که چند درس را انتخاب می کنند و فقط آنها را مطالعه می کنند و از باقی دروس می مانند. برای مثال در دروس تخصصی رشته خود به وضعیت عالی می رسند اما دروس عمومی را به دلیل اینکه فکر میکنند بقیه داوطلبان هم به سوالات آنها پاسخ نمی دهند، آن را رها کرده و این دروس را سفید می گذارند. این اصلا کار درستی نیست. پس با برنامه ریزی درست و اصولی، تمام دروس را با هم بخوانید و هیچ درسی را در وضعیت نامطلوب قرار ندهید.

4- خلاصه برداری، نوشتن نکات کلیدی و تست زنی را در هنگام مطالعه فراموش نکنید! در روزهای نزدیک به کنکور این یادداشت ها خیلی به شما کمک می کنند و شما با اختصاص دادن زمان کم، می توانید یک مرور کامل و جامع بر روی مطالبی که خوانده اید، داشته باشید.

برخی از سوالات متداول شما:

مجموعه دروس اختصاصی صنایع شیمیایی شامل چه درس هایی می شود؟

مجموعه دروس اختصاصی شامل موازنه، انرژی و مواد _ صنایع شیمیایی، عملیات واحد می باشند که همه دارای ضریب 4 هستند.

ضرایب سوالات اختصاصی کنکور کاردانی به کارشناسی صنایع شیمیایی به چه صورت می باشد؟

ریاضیات ضریب 3، شیمی فیزیک ضریب 2، شیمی آلی ضریب 2، انتقال حرارت و مکانیک سیالات ضریب 2، و مجموعه دروس اختصاصی دارای ضریب 4 می باشند.

اگر سوالی در نحوه مطالعه، برنامه ریزی، شیوه پاسخگویی به سوالات کنکور و یا هر سوالی که در زمینه درسی دارین، می تونین از ما بپرسین. 

موفقیت شما آرزوی ماست

نظرات

ارسال دیدگاه(نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.)

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

  Subscribe  
اطلاع از