بسته طلایی کنکور هنرستان
آزمون استخدامی
فیلم های آماده فروش هنرستان
فیلم آموزشی
مصاحبه با رتبه های برتر کنکور الکتروتکنیک
فیلم آموزشی
کارنامه قبول شدگان
پیک آخر
آثار برگزیده هنرجویان
گالری تصاویر
معرفی هنرستان ها
معرفی دانشگاه ها
گالری تصاویر
فیلم آموزشی

مطالب برگزیده

سوالات کنکور هنرستان

پرسش های متداول ساخت و تولید

در این مقطع تحصیلی، فارغ التحصیلان کاردانی رشته ساخت و تولید که به ادامه تحصیل علاقه مند هستند و مایلند در مقطع کارشناسی در دانشگاه، به تحصیل ادامه دهند لازم است تا در آزمون کاردانی به کارشناسی این رشته شرکت کنند. با توجه به پیشرفت علم در جهان و رفتن اکثر افراد جامعه به سمت تحصیل، درصد دانشجویان و فارغ التحصیلان در مقطع کارشناسی ناپیوسته روز به روز در حال افزایش است.

در زیر به یکسری نکات که برای موفقیت شما در آزمون کارشناسی ناپیوسته ساخت و تولید لازم است، اشاره می کنیم. شما داوطلب عزیز هم اگر سوالی در زمینه کنکور و درس داشتید با ما در میان بگذارید تا در صورت دانستن پاسخ آن به شما کمک کنیم:

پرسش های متداول ساخت و تولید
پرسش های متداول کامپیوتر
پرسش های متداول کامپیوتر
پرسش های متداول متالورژی

1- منابع کنکور کاردانی به کارشناسی به دو بخش دروس عمومی و تخصصی تقسیم می شود: سوالات عمومی که شامل اندیشه اسلامی، ادبیات فارسی، زبان خارجی می باشد که هر درس شامل 20 سوال است. سوالات تخصصی نیز به 8 درس تقسیم می شوند که شامل: ریاضیات، استاتیک و مقاومت مصالح، ماشین ابزار، اندازه گیری دقیق، نقشه کشی صنعتی، قید و بند و قالبسازی، ماشین های کنترل عددی، و علم مواد می باشند. 

2- با توجه به مشخص نبودن منابع کنکور و فراوانی کتاب ها در هر درس، به شما پیشنهاد داده می شود که همزمان برای یک درس چند منبع را با هم نخوانید زیرا اینکار باعث سردرگمی شما می شود. یک منبع را انتخاب کرده و بعد از مطالعه کامل آن، منبع دیگر را شروع کنید. در صورتی که مطلبی را خوب متوجه نشدید آن وقت به سراغ منبع دیگری بروید. 

3- نکته دیگری که لازم است به آن اشاره کنیم این است که سعی کنید تمام دروس را با هم جلو ببرید، به این صورت که در تمام دروس به یک حد مطلوب رسیده باشید. برای مثال اشتباه بعضی از داوطلبان این است که چند درس را انتخاب می کنند و فقط آنها را مطالعه می کنند و از باقی دروس می مانند. برای مثال در دروس تخصصی رشته خود به وضعیت عالی می رسند اما دروس عمومی را به دلیل اینکه فکر میکنند بقیه داوطلبان هم به سوالات آنها پاسخ نمی دهند، آن را رها کرده و این دروس را سفید می گذارند. این اصلا کار درستی نیست. پس با برنامه ریزی درست و اصولی، تمام دروس را با هم بخوانید و هیچ درسی را در وضعیت نامطلوب قرار ندهید.

4- خلاصه برداری، نوشتن نکات کلیدی و تست زنی را در هنگام مطالعه فراموش نکنید! در روزهای نزدیک به کنکور این یادداشت ها خیلی به شما کمک می کنند و شما با اختصاص دادن زمان کم، می توانید یک مرور کامل و جامع بر روی مطالبی که خوانده اید، داشته باشید.

برخی از سوالات متداول شما:

رشته ساخت و تولید چند گرایش دارد ؟

1. تکنولوژی ساخت و تولید _ ماشین ابزار، 2. تکنولوژی طراحی و نقشه کشی صنعتی، 3. تکنولوژی ساخت و تولید _ قالبسازی، 4. تکنولوژی ساخت و تولید _ جوشکاری

مجموعه دروس تخصصی برای هر گرایش این رشته چه ضریبی در کنکور دارند؟

این مجموعه دروس تخصصی همانطور که در بالا به آنها اشاره شد دارای ضریب 5 می باشند. پس درس بسیار مهمی برای شما می باشد.

اگر سوالی در نحوه مطالعه، برنامه ریزی، شیوه پاسخگویی به سوالات کنکور و یا هر سوالی که در زمینه درسی دارین، می تونین از ما بپرسین. 

موفقیت شما آرزوی ماست

نظرات

ارسال دیدگاه(نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.)

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها