فیلم آموزشی
آزمون استخدامی
مصاحبه با رتبه های برتر کنکور الکتروتکنیک
فیلم های آماده فروش هنرستان
فیلم آموزشی
کارنامه قبول شدگان
پیک آخر
آثار برگزیده هنرجویان
گالری تصاویر
معرفی هنرستان ها
معرفی دانشگاه ها
گالری تصاویر
فیلم آموزشی

مطالب برگزیده

پرسش های متداول الکترونیک دهم

در ابتدا یکسری نکاتی را که به شما در یادگیری و فهم آسانتر این رشته کمک می کند اشاره میکنیم:

پرسش های متداول الکترونیک دهم

 1- نکات و اصطلاحات رشته خودتون را به طور کامل فرابگیرید: با نکات ساده مثل کار با مدار شروع کنید، جریان و ولتاژ و مقاومت را خوب یاد بگیرید، با ساختن مدار سعی کنید این رشته را بفهمید، قطعات الکتریکی که در مدار خیلی پر کاربرد هستن را یاد بگیرید، نحوه کار با لحیم رو یاد بگیرید و... 

 

 

2- برای موفقیت در این رشته باید ذهنی تیز، فعال و پویایی داشته باشید و توانایی قدرت تجزیه و تحلیل جزئیات ریز را داشته باشید. همچنین توانایی حل مسائل و سازماندهی داده و اطلاعات را یاد بگیرید.

 

 

3- در این پایه شما دروس تخصصی مثل طراحی و سیم کشی برق ساختمان های مسکونی، طراحی و نصب تاسیسات جریان ضعیف، دانش فنی پایه و نقشه کشی فنی رایانه ای را یاد می گیرید که از دروس مهم این رشته می باشند.

برخی از سوالات متداول بچه ها:

باید برای موفقیت در این رشته در درس ریاضی خیلی قوی باشیم؟

درس ریاضی و محاسبات یکی از دروس مهم در این رشته می باشد که انتظار می رود دانش آموزان و همچنین دانشجویان در دانشگاه بتوانند از حل مسائل این رشته به خوبی بربیایند. پس اگر در درس ریاضیات مشکل دارید از الان پایه خود را تقویت کنید.

در آینده با داشتن مدرک کاردانی برق در چه حوزه هایی میتوان فعالیت کرد؟

پس از فارغ التحصیل شدن می توان در شرکت های مختلفی مشغول به کار شد مثل: شرکت نفت و گاز، شرکت های برق، ساخت و خودرو، شرکت های کامپیوتری، ساخت مدارات مجتمع (ساخت چیپ های کامپیوتری)، ایستگاه های رادیویی و تولید کننده های لوازم الکترونیکی و... پس از نظر آینده شغلی نگران نباشید زیرا تنوع کاری در این رشته بالا می باشد.

شما هم اگر سوالی در نحوه مطالعه، شیوه پاسخگویی به سوالات امتحانی و یا هر سوالی که در زمینه درسی دارین، می تونین از ما بپرسین. 

موفقیت شما آرزوی ماست

نظرات

ارسال دیدگاه(نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.)

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها