بسته طلایی کنکور هنرستان
آزمون استخدامی
فیلم های آماده فروش هنرستان
فیلم آموزشی
مصاحبه با رتبه های برتر کنکور الکتروتکنیک
فیلم آموزشی
کارنامه قبول شدگان
پیک آخر
آثار برگزیده هنرجویان
گالری تصاویر
معرفی هنرستان ها
معرفی دانشگاه ها
گالری تصاویر
فیلم آموزشی

مطالب برگزیده

سوالات کنکور هنرستان

رتبه 4 کنکور رشته معماری

«جناب آقای امین اسدی»

آقای امین اسدی از استان قم هستند که در کنکور فنی حرفه ای رشته معماری توانستند رتبه 4 کنکور را بدست بیاورند. در این بخش مصاحبه ای با ایشون انجام دادیم که شاید برای دوستانی که می خواهند در کنکور فنی حرفه ای 99 شرکت کنند جالب باشد. 

کارنامه
رتبه 4 معماری

بخشی از مصاحبه با جناب آقای امین اسدی

جناب آقای اسدی ضمن عرض تبریک خدمت شما و آرزوی موفقیت های روز افزون برای شما از شما خواهش می کنیم در خصوص موفقیت خود در کنکور فنی حرفه ای  لطفا تجربیات خود را در اختیار دوستان خود قرار دهید تا انشاالله در کنکور فنی حرفه ای 99 نیز شاهد چنین موفقیت هایی باشیم.

آقای اسدی لطفا بفرمایید میزان مطالعه شما چقدر بوده است؟ 

من مطالعه دروس را از مهر ماه شروع کردم که در ابتدا بیشتر از اینکه به دروس بپردازم روی خودم کار کردم و سعی کردم روحیه و انگیزه خودم را افزایش دهم چون فکر میکنم روحیه هر فردی در رسیدن اون شخص به موفقیت نقش بسزایی دارد و من نیز سعی کردم از اینجا شروع کنم ولی از آبان به طور جدی و با برنامه ریزی مطالعه دروسم را شروع کردم و با روحیه بالا و انگیزه ادامه دادم.

برنامه ریزی شما برای مطالعه چگونه بوده است؟ 

من اگر بخواهم به صورت جزئی بگم براتون میتونم بگم که در نیمسال اول روزانه 3 تا 4 ساعت مطالعه داشتم، نیمسال دوم روزانه 4 تا 5 ساعت و دو ماه آخر مانده به کنکور رو حدود 7 ساعت روزانه مطالعه داشتم. شیوه مطالعه من در درس ها به صورتی بود که ابتدا سعی میکردم درس مورد نظر رو از کتاب های خودم مطالعه کنم و زمانی که احساس میکردم مسلط شدم شروع به تست زدن میکردم.

چه درس هایی را بیشتر مورد بررسی و مطالعه قرار دادید؟ 

از بهمن ماه تا آخر فروردین به علت اینکه در مسابقات علمی و عملی شرکت کرده بودم بیشتر تمرکز روی دروس تخصصی بود و همین عامل باعث شد که در دروس تخصصی قوی شوم و ماه های نزدیک به کنکور را به دروس عمومی اختصاص دادم ولی اینطور هم نبود که دیگر دروس تخصصی را رها کنم. من در کل دروس تخصصی و عمومی را در کنار هم می خواندم و جدا از هم نمی دانستم.

از دروس عمومی کدام درس را مورد بررسی و مطالعه قرار دادید؟ 

من مطالعه دروس عمومی را از آبان ماه شروع کردم و دانش آموزان باید توجه داشته باشند که برای هر درس به میزان لازم وقت بگذارند. اشتباه بسیاری از دانش آموزان این است که تمامی دروس عمومی را به یک شکل می بینند ولی نوع و تیپ هر درس با درس دیگر متفاوت است مثلا زمان و تمرکزی که باید برای درس ریاضی گذاشت با درس ادبیات و زبان فارسی قطعا به یک اندازه نیست.

آقای اسدی شما علت موفقیت خود را چه می دانید؟

میتوانم بگویم علت اصلی موفقیت خودم را این موضوع می دانم که در زمان مطالعه دقیقا می دانستم باید چه درسی را مورد مطالعه قرار بدهم و این موضوع از سردرگمی من جلوگیری می کرد. به همین علت از دانش آموزان عزیز هم می خواهم یک برنامه مشخص مطالعاتی داشته باشند و این برنامه را حفظ و مدیریت کنند و با برنامه ای که خودشون و  اگر مشاور دارند، مشاورشون براشون در نظر گرفته پیش بروند.

آقای اسدی چقدر در این راه خسته شدید و دست از هدفتون کشیدید؟ 

موضوع این است که به هر حال منم خسته می شدم ولی هر بار سعی می کردم به آخر کار فکر کنم و به خودم میگفتم امین تو چه بخوانی و تلاش کنی و چه دست از تلاش برداری زمان میگذرد و فقط نتیجه می ماند و با این افکار خودم را آرام میکردم و دوباره به تلاش خودم ادامه میدادم.

جناب آقای اسدی توصیه شما به سایر کنکوری ها چیست؟

پیشنهاد من به بقیه دوستانی که قرار است کنکور 99 را شرکت کنند این است که خودشون و استعدادهاشون رو باور داشته باشند و به خودشون ایمان داشته باشند و این موضوع را همیشه در ذهن داشته باشند که موفقیت در کنکور کار سختی نیست اگر خودشان بخواهند و فقط کافیه مقداری تلاش کنند و ایمان داشته باشند که نتیجه تلاش و کوشش خود را می بینند.

برای همه دوستانم آرزوی موفقیت می کنم و امیدوارم در کنکور سال 99 بسیار موفق باشند. 

دوستان عزیز برای مشاهده کلیه کارنامه های سایر رشته ها لطفا کلیک فرمایید.

معماری

کتاب تست معماری

کتاب تست عمومی و پایه

کتاب تست عمومی و پایه

نظرات

ارسال دیدگاه(نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.)

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها