فیلم آموزشی
فیلم های آماده فروش هنرستان
فیلم آموزشی
مصاحبه با رتبه های برتر کنکور الکتروتکنیک
آثار برگزیده هنرجویان
گالری تصاویر
کارنامه قبول شدگان
معرفی هنرستان ها
معرفی دانشگاه ها
گالری تصاویر
فیلم آموزشی
رتبه 1 کنکور الکتروتکنیک

مطالب برگزیده

سوالات کنکور هنرستان

مشاوره دروس تخصصی گرافیک

جدول تعداد سوالات و ضرایب دروس تخصصی کنکور کاردانی پیوسته رشته‌ی گرافیک

منابع و ضرایب

آزمون تاریخ هنر ایران و جهان

منابع این آزمون دو کتاب تاریخ هنر ایران(مربوط به سال دوم هنرستان ) و تاریخ هنر جهان (مربوط به سال سوم هنرستان) می‌باشد که شامل 10 سوال می‌شود. از کتاب تاریخ هنر ایران، دوره‌های تاریخی و آثار هنری هر دوره بسیار حائز اهمیت می‌باشد و در کتاب تاریخ هنر جهان، به سبک های هنری و نام هنرمندان هر سبک و آثار آنها توجه ویژه‌ای داشته باشید.به طور کلی نکته‌های درس تاریخ هنر بسیار زیاد است ، لذا باید با دقت بیشتری به صورت مداوم مرور شود تا کاملاً به ذهن سپرده شود.

آزمون مبانی هنر های تجسمی

از درس مبانی هنرهای تجسمی که شما هنرجویان عزیزدر سال دوم هنرستان با آن آشنا شده‌اید، تعداد 10 سوال مطرح می‌شود که مباحث عناصر بصری، اعداد مربوط به کمیت رنگ‌ها و ترکیب افزایشی و کاهشی در آن از اهمیت بیشتری برخوردار است و همچنین در فصل چهارم، مباحث مربوط به تناسب، تعادل، تباین، حرکت و ریتم را با دقت و تأمل بیشتری بخوانید.در این درس تصاویر را کاملاً به خاطر بسپارید.

آزمون پایه و اصول صفحه آرایی و خط در گرافیک

از دو کتاب پایه و اصول صفحه آرایی و خط در گرافیک که هر دو مربوط به سال سوم هنرستان می‌باشد،جمعاً 15 سوال مطرح می‌شود. درکتاب پایه و اصول صفحه آرایی تقریباً تمام فصول دارای اهمیت یکسانی می‌باشند، به عبارتی بهتر است تمام فصول را با دقت بخوانید.هرچند این کتاب از دشوارترین کتاب‌ها برای داوطلبان رشته‌ی گرافیک است و شاید خیلی از شماها اهمیتی برای این کتاب قائل نشوید، ولی اشتباه نکنید، زیرا رمز موفقیت شما در پاسخ به تست‌هایی است که از این کتاب طرح شده و خیلی از دوستانتان به راحتی نمی‌توانند از پس آن برآیند.از کتاب خط در گرافیک بیشترین تست، مربوط به فصل سوم(روش‌های نگارش) می‌باشد.حتماً در این مبحث به تعاریف انواع خطوط، شکل نوشتن آن‌ها و مقایسه‌ی خطوط با یکدیگر توجه داشته باشید و پوسترها و نوشته‌ها و نشانه‌ها و به طور کلی تصاویر کتاب را به خوبی به خاطر بسپارید.

آزمون طراحی

نکته‌ی قابل توجه در کتاب طراحی 1و2 تصاویر آنهاست که باید در تمامی تصاویر،نام هنرمند اثر و تکنیک اجرای آن را  به درستی به ذهن بسپارید. در میان فصل‌های کتاب طراحی1، فصل‌های مربوط به وسایل طراحی و عمق نمایی خطی از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند و در میان فصل‌های کتاب طراحی 2، فصل طراحی از انسان دارای نکات ظریف و مهمی است، لذا بهتر است وقت بیشتری برایش بگذارید.

آزمون عکاسی

در کتاب عکاسی 1، سه فصل اول از اهمیت بیشتری برخوردارند.در این کتاب مباحث مربوط به لنز،دیافراگم،شاتر،فلاش و فیلترها و همچنین ساختمان دوربین‌های دیجیتال را با دقت بیشتری مطالعه کنید . در کتاب عکاسی 2 نکات بیشتری نهفته است و مباحث مربوط به عکاسی کارگاهی و تکنیک های تبدیل عکس و تکنیک‌های عکس‌برداری را با تأمل بیشتری بخوانید؛ در کل برای کتاب عکاسی 2 وقت بیشتری بگذارید و تصاویر را به همراه تکنیک اجرا شده به خوبی به خاطر بسپارید. 

دوستان گرامی برای دیدن کلیه منابع و ضرایت در سایر رشته ها لطفا کلیک فرمایید.

نظرات

ارسال دیدگاه(نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.)

دیدگاه بگذارید

10 دیدگاه ها برای "مشاوره دروس تخصصی گرافیک"

  Subscribe  
جدیدترین قدیمی ترین
اطلاع از

سلام میخوام برم رشته گرافیک رایانه ای ! از یه نفر شنیدم ک میگفت باید برم گرافیک علمی کاربردی…صحت داره؟ یا کلا این رشته ها از هم جداست؟

سایت چهارخونه برنامه ریزی تحصیلی نداره؟

کتاب های کنکور هنر رو میشه بیگرد؟

منبع کنکور گرافیک فنی حرفه ای چیست؟

لطفا منابع کنکور سراسری هم بگذارید.

سلام روز به خیر
منابع کنکور در سایت موجود است دوست گرامی.
لینک این صفحه را برای شما می گذارم.https://4khooneh.org/%d8%af%d9%81%d8%aa%d8%b1%da%86%d9%87-%d9%88-%d8%b6%d8%b1%d8%a7%db%8c%d8%a8-%da%a9%d9%86%da%a9%d9%88%d8%b1-%d9%81%d9%86%db%8c-%d9%88-%d8%ad%d8%b1%d9%81%d9%87-%d8%a7%db%8c/
موفق باشید.