فیلم آموزشی
آزمون استخدامی
مصاحبه با رتبه های برتر کنکور الکتروتکنیک
فیلم های آماده فروش هنرستان
فیلم آموزشی
کارنامه قبول شدگان
پیک آخر
آثار برگزیده هنرجویان
گالری تصاویر
معرفی هنرستان ها
معرفی دانشگاه ها
گالری تصاویر
فیلم آموزشی

مطالب برگزیده

پرسش های متداول پایه پنجم

در ابتدا شیوه صحیح مطالعه که همه دانش آموزان برای موفقیت و شاگرد اول شدن در دوره تحصیلی به آن نیاز دارن را مطرح می کنیم:

پرسش های متداول پایه پنجم
پرسش های متداول پایه پنجم
پرسش های متداول پایه پنجم

1- شرایط زمانی و محیطی مطالعه باید مورد توجه قرار بگیرد. برای شروع مطالعه، ابتدا مکانی را باید در نظر گرفت که آرام و ساکت باشد تا تمرکز لازم را برای دانش آموز ایجاد کند. به میزان کافی پر نور باشد زیرا نور کافی در میزان و سرعت یادگیری نقش بسزایی دارد. منظور از شرایط زمانی این می باشد که بسیاری از افراد معتقدند که زمان مطالعه باید صبح باشد، زیرا عملکرد مغز در این زمان به بالاترین مقدار خود رسیده و در سرعت یادگیری و صرفه جویی در زمان موثر می باشد. هر چند افرادی شب را برای مطالعه کردن انتخاب می کنند. بنابراین هر فرد باید با توجه به شرایط و ویژگی های خود، بهترین زمان را انتخاب کند.

 

2- یادداشت برداری و خلاصه نویسی از قسمت های مهم روند مطالعه می باشند که باید به آنها توجه کرد، به طورکلی خلاصه نویسی و نوشتن نکات اصلی درس به صورت کلید واژه هنگام تدریس معلم و حتی در زمانی که دانش آموز درس می خواند باعث افزایش سرعت یادگیری و جلوگیری از اتلاف زمان مطالعه می گردد.

 

3- خط کشیدن زیر نکات مهم و کلیدی باعث می شود در زمان مرور درس هنگام امتحانات و پرسش های کلاسی، با نگاه کردن به قسمت هایی که خودمان مشخص کردیم به راحتی تمام مطالب را به یاد آوریم.

 

4- تکنیک دیگری که در هنگام مطالعه می تواند به شما کمک کند حاشیه نویسی می باشد این روش هم مانند روش های دیگر باعث افزایش سرعت در مرور و مطالعه می شود هر چند بهتر است برای قسمت ها و مطالبی که از اهمیت بالایی برخوردار نیستند، استفاده شود.

برخی از سوالات متداول بچه ها:

آیا منظور از برنامه ریزی در زمان سال تحصیلی فقط برای درس خواندن می باشد، یعنی از آغاز سال تحصیلی ما فقط باید به درس خوندن فکر کنیم؟

برنامه ریزی صحیح و مناسب مهم ترین رمز موفقیت دانش آموزان خوب و شاگرد اول می باشد. منظور از برنامه ریزی خوب، برنامه ایی است که علاوه بر اختصاص زمان به درس خواندن، زمانی هم برای انجام کارهای جنبی مورد علاقتون در نظر بگیرید. زیرا انجام کارهای مورد علاقه و تفریح به عنوان محرک و انرژی دهنده به مغز عمل می کنند و از خستگی ذهن جلوگیری می کند. بنابراین منظور از برنامه ریزی کردن این است که برای هر روزتان طوری برنامه بنویسید که وقت هم برای درس خواندن و هم برای انجام کارهای مورد علاقتون داشته باشین.

آیا باید بعد از خواندن یک فصل از کتاب، کل فصل را در یک پاراگراف چند خطی خلاصه کرد؟

خیر. شما باید بعد از اینکه یک دور به صورت کامل یک فصل را مطالعه کردید، شروع به خلاصه برداری مطالب به صورت پاراگراف پاراگراف کرده و سپس بعد از آن مطالب مرتبط را با هم ادغام کنید. همچنین به شما پیشنهاد می دهیم که مطالب را با هم به صورت تصویر و نمودار درختی مرتبط کنید زیرا این روش باعث درگیر شدن دو نیمکره مغز شده و یادگیری را بالا می برد.

شما هم اگر سوالی در نحوه مطالعه، شیوه پاسخگویی به سوالات امتحانی و یا هر سوالی که در زمینه درسی دارین، می تونین از ما بپرسین. 

موفقیت شما آرزوی ماست

نظرات

ارسال دیدگاه(نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.)

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها