فیلم آموزشی
آزمون استخدامی
مصاحبه با رتبه های برتر کنکور الکتروتکنیک
فیلم های آماده فروش هنرستان
فیلم آموزشی
کارنامه قبول شدگان
پیک آخر
آثار برگزیده هنرجویان
گالری تصاویر
معرفی هنرستان ها
معرفی دانشگاه ها
گالری تصاویر
فیلم آموزشی

مطالب برگزیده

استیفن آدام زف

استیفن آدام زف

مورخ حسابداری و پیشکسوت در حسابداری بین‌الملل

استیفن آدام زف(Stephen Addam Zeff) مورخ، معلم و سخنران سرشناس بین‌المللی است. بینش و مشاهدات عمیق و نافذ این معلم و محقق، چشم‌انداز ما از حسابداری را در دو زمینه ملی و جهانی گسترش بخشیده و فهم ما از موضوعات مرتبط با حسابداری انتقادی را روشن ساخته است. او در سال 1933 در شیکاگو(Chicago) به دنیا آمد، پدرش مؤسس و رئیس یک آژانس کوچک تبلیغات صنعتی بود. او درباره پدرش می‌گوید: "مردی بسیار خلاق و سخنرانی بس توانمند بود" و مادرش: " شنونده‌ای بسیار عالی"، و او این دو خصلت را که مهارتهای ضروری برای معلم و سخنران‌شدن هستند از آنها دریافت کرد.

استیفن دیپلم متوسطه خود را در سال 1951 از دبیرستان هایـلندپارک(Highland Park) گرفت و به عنوان کتابخوان‌ترین دانش   آموز پسر از سوی همکلاسیهایش انتخاب شد.

زف پس از دیپلم وارد دانشگاه کلورادو(Colorado) شد و فوق‌لیسانس خود را در حسابداری دریافت کرد. انتخاب او حاصل تأثیر مطلوبی بود که درس دفترداری در دبیرستان بر او بر جای گذاشته بود. وی در تمام چهار سال تحصیل، در روزنامه دانشجویی کلورادو دیلی(Colorado Daily) فعالیت می کرد و در سال آخر سردبیر و مدیر آن روزنامه شد.

دوره دکتری او در 1957 با واحدهای درسی که توسط پیتن(Paton) و اسکلاتر(Schlatter) تدریس می‌شد شروع شد و اگر چه به‌شدت به هر دو رشته حسابداری و مدیریت علاقه‌مند بود ولی حسابداری را انتخاب کرد.

او در سال 1961، به هیات علــمی حسابداری دانشگاه تولین(Tulane) پیوست و17 سال در آنجا ماند. رتبه دانشیاری را طی دو سال و استاد تمام را سه سال بعد دریافت کرد.

در سال 1977 صاحب کرسی استادی حسابداری دبلیو آر ایربی(W. R. Irby) گردیـد.

در سال 1978 زف به دانشگــاه رایس رفـت و تا امـروز در آنجا مشغـول تدریــس بوده و صاحـــب کرسی استــادی حسابــداری هـربرت اس آئـوتـری(Herbert S.Autrey) است.

نظرات

ارسال دیدگاه(نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.)

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها