پرسش های متداول حسابداری دوازدهم

در این پایه شما دانش آموزان اگر مشکل یا سوالی در رشته تون احساس می کنید باید در درس کارآموزی، آنها را برطرف کنید و مهارتتون را در این زمینه بالا ببرید چون در آخرین پایه هنرستان هستید و باید در این مقطع تمام تلاشتون رو بکنید. در زیر به موارد و نکاتی که به درد رشته تون میخوره اشاره میکنیم:

پرسش های متداول حسابداری دوازدهم
پرسش های متداول حسابداری دوازدهم

 1- بازار کار رشته حسابداری شامل مدیر مالی، معاون مالی، رئیس حسابداری شرکت، کارشناس حسابداری، حسابدار صنعتی، حسابدار مالی، حسابرس و کمک حسابدار و سر ممیز مالی می باشد. و بسته به تجربه و سابقه کاری، می توانید مشغول به کار شوید.

 

 

2- فرصت های شغلی یک حسابدار بسیار گسترده است و با وجود فارغ التحصیلان زیاد این رشته، کمبود کار احساس نمی شود. و هر موسسه و یا شرکتی که در آن گردش مالی وجود داشته باشد، نیاز به حسابدار احساس می شود.

 

 

3- در سال دوازدهم حسابداری حسابداری بهای تمام شده و مالیاتی، حسابداری تهیه و تنظیم صورت های مالی و دانش فنی تخصصی را به طور کامل فرا می گیرید که از دروس بسیار مهم این گرایش می باشد.

برخی از سوالات متداول بچه ها:

دروس عمومی که برای کنکور نیاز است بخوانیم کدامند و ضرایب آنها به چه نحوی می باشد؟

زبان و ادبیات فارسی، زبان عربی، معارف، زبان انگلیسی، ریاضی، فیزیک و شیمی می باشد که ضرایب آنها به ترتیب 2، 1، 1.5، 1، 4، 2، 2 می باشد.

کارهایی که یک کمک حسابدار باید در سر کار انجام دهد چه کارهایی است؟

امور مربوط به صورتحساب بانکی ،خرید و فروش کالا ،تنظیم کاردکس کالا ،تهیه و تنظیم فهرست کارکرد پرسنل، حقوق و دستمزد و بیمه و مالیات حقوق از جمله وظایف یک کمک حسابدار می باشد.

شما هم اگر سوالی در نحوه مطالعه، شیوه پاسخگویی به سوالات امتحانی و یا هر سوالی که در زمینه درسی دارین، می تونین از ما بپرسین. 

موفقیت شما آرزوی ماست

ارسال دیدگاه(نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.)