پرسش های متداول الکتروتکنیک دهم

به دلیل اینکه شما دانش آموزان عزیز تازه وارد این رشته شده اید و اطلاعات خاصی درباره آن ندارید، ما در ابتدا به یکسری نکات که برای موفقیت شما در این رشته و مسیر کمک میکند، اشاره می کنیم و در انتها به پرسش هایی که در زمینه درس و رشته خود دارید، پاسخ می دهیم:

پرسش های متداول الکتروتکنیک دهم
پرسش های متداول الکتروتکنیک دهم

 1- رشته الکتروتکنیک در زمینه صنعت، و در گروه رشته برق و رایانه قرار گرفته است. برای موفقیت در این مسیری که انتخاب کرده اید لازم است در ابتدا به آن علاقه داشته باشید و آن را با آگاهی کافی انتخاب کرده باشید.

 

 

2- باید سعی کنید که همیشه یک فرد خلاق و به روزی باشید زیرا با پیشرفت سریع تکنولوژی، نیاز به اطلاعات روز بسیار احساس می شود و اگر شخصی بخواهد در این عرصه موفق باشد باید همیشه اطلاعاتش جدید و در حال یادگیری آنها باشد تا بتواند در هر شرایط ،تصمیم گیری درست و خوبی انجام دهد.

 

 

3- در این رشته در سال دهم باید دانش آموز درس های تخصصی و عملی مثل طراحی و سیم کشی برق ساختمان های مسکونی، طراحی و نصب تاسیسات جریان ضعیف، دانش فنی پایه، نقشه کشی فنی رایانه ای (برق و رایانه) را به خوبی یاد بگیرد چون این دروس پیش نیاز درس های کارگاهی و عملی سال های آینده می باشند و تا این دروس را به خوبی فرا نگیرد نمی تواند در این رشته موفق شود.

برخی از سوالات متداول بچه ها:

برای موفقیت در این رشته در چه درس های پایه ای باید قوی باشیم؟

داشتن پایه قوی در درس هایی مثل ریاضی و فیزیک و علاقه داشتن به کارهای عملی به شما در موفق شدن و رسیدن به اهدافتون خیلی کمک می کند.

در این رشته نیاز به مطالعه غیر از کتاب های درسی داریم؟

به طورکلی برای موفقیت در هر رشته و زمینه ایی داشتن اطلاعات بیشتر به شما خیلی کمک می کند. در این رشته هم با توجه به ارتباطی که با تکنولوژی و رایانه و... دارد، مطالعه جانبی خیلی میتواند موثر باشد، سعی کنید فردی کنجکاو باشید و درس ها را عمیق بخوانید.

شما هم اگر سوالی در نحوه مطالعه، شیوه پاسخگویی به سوالات امتحانی و یا هر سوالی که در زمینه درسی دارین، می تونین از ما بپرسین. 

موفقیت شما آرزوی ماست

ارسال دیدگاه(نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.)